Майже в півтора рази: в НБУ підрахували, як за рік в Україні злетіли ціни на продукти
Майже в півтора рази: в НБУ підрахували, як за рік в Україні злетіли ціни на продукти

Майже в півтора рази: в НБУ підрахували, як за рік в Україні злетіли ціни на продукти

Зростання реальних грошових доходів населення за 9 місяців 2021 року склало лише 3% / УНІАН Володимир Гонтар

У 2021 році ціни реалізації виробників сільськогосподарської продукції в середньому зросли на 40%, а реальні доходи громадян за 9 місяців минулого року зросли тільки на 3%.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.

"Зростання світових цін на окремі сировинні сільськогосподарські товари вплинуло на вартість продуктів харчування в споживчому кошику українців. Зокрема, вартість цукру за рік зросла на 28%, соняшникової олії – 39%, яєць – 19%, хліба – 19%. Ціни реалізації сільгосптоваровиробників в середньому за 2021 р.зросли на 40%", - зазначив Данилишин.

При цьому, за його словами, зростання реальних грошових доходів населення (зарплат, пенсій, інших грошових трансфертів) за 9 місяців 2021 року склало лише 3% і не зміг компенсувати зростання витрат населення на товари та послуги першої необхідності.

"В результаті заощадження населення скоротилися на 88 млрд грн (-2,4% ВВП). За даними МВФ, в Україні купівельна спроможність доходів у розрахунку на 1 жителя залишається найнижчою в Європі", - пояснив Данилишин.

Інфляція в Україні:

За даними Держстату, споживча інфляція в Україні в грудні в річному вираженні - у порівнянні з груднем 2020 року - склала 10%, сповільнившись з 10,3% в листопаді.

Моніторинг та держрегулювання цін:

12 січня 2022 року Кабінет міністрів ввів щоденний моніторинг цін для 30 продовольчих і непродовольчих товарів, в тому числі на цибулю ріпчасту, буряк, моркву, картоплю, капусту білокачанну.

Також 12 січня 2022 року Кабінет міністрів ввів державне регулювання цін на ряд продуктів.

Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader
loader