Кабмін зобов'язав газовидобувні компанії продавати блакитне паливо виробникам продуктів
Кабмін зобов'язав газовидобувні компанії продавати блакитне паливо виробникам продуктів

Кабмін зобов'язав газовидобувні компанії продавати блакитне паливо виробникам продуктів

Уряд затвердив порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу / фото ua.depositphotos.com

Кабінет міністрів прийняв постанову, якою визначив механізм обов'язкового продажу 20% гази власного видобутку виробникам соціально значущих продовольчих товарів.

Як передає кореспондент УНІАН, уряд затвердив порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб'єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають суттєве соціальне значення.

"Це надасть можливість безперебійних поставок газу власного видобутку для виробництва таких товарів", - сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

Таким чином, газовидобувні компанії зобов'язані реалізувати на біржі в межах 20% газу, видобутого в Україні в період дії карантину, але не довше ніж до 1 травня 2022 року.

Основними покупцями будуть кінцеві споживачі - виробники соціальних сортів хліба, борошна, молока, олії, яєць, курятини, перелік яких затвердить Мінекономіки.

Виробники продуктів і ціни на газ:

Наприкінці грудня виробники харчових продуктів заявили, що через надвисокі ціни на газ вони перебувають на межі виживання.

18 грудня екс-голова Верховної Ради, позафракційний депутат Дмитро Разумков заявив, що "Укрхлібпром" направив звернення до президента Володимира Зеленського і Кабміну, в якому виробники хліба попросили забезпечити соціальну ціну на газ, оскільки через високу вартість газу собівартість хліба також буде високою, і відповідно він буде дорого коштувати.

Якщо ціна на газ залишиться високою, то підприємствам галузі буде невигідно працювати, і вони будуть зупиняти виробництво.

24 грудня 2021 року в асоціації "Укркондпром" заявили про ймовірність припинення роботи підприємств харчової галузі через надвисокі ціни на газ.

Ціна на газ:

  • Ціни на газ в Україні корелюють з цінами на європейських хабах, оскільки наша країна - інтегрована частина європейського газового ринку з 2015 року та імпортує з Європи близько 30% від загального обсягу споживання блакитного палива.
  • Станом на 14 грудня 2021 року ціни на газ в Європі підвищилися до нової рекордної позначки.
  • 15 грудня спотові ціни на газ в Європі на січень перевищили 1,5 тис. доларів за тисячу кубометрів, щодня зростаючи на 7%.
  • 16 грудня 2021 року вартість газу в Європі перевищила 1700 доларів за тисячу кубометрів.
  • Станом на 20 грудня спотові ціни на газ у Європі на січень зросли до 1,9 тис. доларів за тисячу кубометрів.
  • 21 грудня 2021 року газ в Європі встановив абсолютний ціновий рекорд, перевищивши 2 тис.доларів.
  • 22 грудня 2021 року "Газпром" озвучив середню ціну експорту газу на 2022 рік.
Теги за темою
газ Нафтогаз
Джерело матеріала
loader
loader