Телескоп "Джеймс Вебб" успішно розгорнув велетенське дзеркало, вкрите золотом
Телескоп "Джеймс Вебб" успішно розгорнув велетенське дзеркало, вкрите золотом

Телескоп "Джеймс Вебб" успішно розгорнув велетенське дзеркало, вкрите золотом

Телескоп "Джеймс Вебб" розгорнув золоте дзеркало / фото NASA

Найпотужніший та найдорожчий в історії людства телескоп "Джеймс Вебб" (James Webb) успішно завершив розгортання 21-футового дзеркала, що вкрите золотом. Він направляється доточки Лагранжа.

Про це повідомляє NASA.

"Спільними зусиллями з Європейським космічним агентством (ESA) та Канадським космічним агентством місія Webb досліджуватиме кожну фазу космічної історії - від нашої Сонячної системи до найвіддаленіших галактик Всесвіту, які можна спостерігати", - пише пресслужба NASA.

Перед запуском "Джеймса Вебба" у космос, основні дзеркала були складені. Інакше конструкція не помістилася б у носовий конус ракети Arianespace Ariane 5.

"Джеймс Вебб" розгорнув золоте дзеркало

Зазначимо, що загалом на створення телескопа витратили понад 10 мільярдів доларів. Його велетенське дзеркало покрите золотом.

Тепер "Джеймс Вебб" вирушить до точки Лагранжа, у якій він з незначною масою "відчуватиме" гравітаційний вплив двох взаємопов’язаних масивних тіл. Це даватиме йому можливість перебувати у незмінній позиції щодо них.

Як повідомляв УНІАН, 25 грудня о 14:47 за Києвом телескоп "Джеймс Вебб" успішно відокремився від другого ступеня ракети-носія Ariane 5 та розгорнув частину панелей, покритих золотом.

"Джеймс Вебб" прослужить від п'яти до десяти років. Ймовірніше за все, на цьому його "життя" закінчиться. Річ у тім, що у конструкції закладено ліміт, щоб забезпечити високу чутливість датчика, який найглибше проникає в інфрачервоний діапазон, його потрібно постійно охолоджувати рідким гелієм до -267 °C. "Вебб" перестане працювати, коли закінчиться холодоагент.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Вчені засумнівалися в існуванні підлідного океану на супутнику Сатурна
  • Телескоп Hubble зробив фото "зіткнення" двох галактик, але це лише випадковість
  • Науковці розкрили загадку "таємничої хатини" на іншій стороні Місяця
Джерело матеріала
loader
loader