Ситуація в Алмати, де тривають протести, залишається складною. Кількість загиблих серед силовиків зросла, через демонстрантів є "ліквідовані".
Про це повідомляє державний телеканал "Хабар24" в Telegram.
Станом на ранок 6 січня було відомо, що під час протестів в Алмати загинули більше десятка протестувальників і щонайменше 13 силовиків.
До вечора кількість загиблих представників правоохоронних органів сягнула 18 осіб.
"Поранено 748 співробітників органів внутрішніх справ та військовослужбовців Нацгвардії. Затримано 2298 осіб", - інформує державне ЗМІ з посиланням на міністерство внутрішніх справ Казахстану.
Прес-секретар департаменту поліції Алмати Салтанат Азірбек також заявила в ефірі "Хабар 24", що протестувальники штурмували дільницю поліції.
"Було відбито напад на адміністративну будівлю управління поліції ... терористи знищені, ліквідовані", - повідомила вона, не сповіщаючи про кількість загиблих.
Нагадаємо, 6 січня Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) направила контингент в Казахстан. Передові підрозділи російських військових вже приступили до виконання завдань в цій країні.
Водночас влада Киргизстану відмовилися задіяти свої війська проти протестувальників у Казахстані.
"Газові" протести в Казахстані - що відомо
З початку 2022-го року по всьому Казахстану почалися масові хвилювання, спровоковані зростанням цін на паливо. Старт дало місто Жанаозен, відоме за подіями 2011 року, коли поліція відкрила вогонь у бік протестувальників. Спочатку мирні демонстрації з економічними вимогами поступово переросли в жорсткі протистояння з представниками влади, а соціальні питання змінилися вимогами політичних змін.
У ніч з 4 на 5 січня протест радикалізувався і призвів до сутичок, погромів магазинів і банків, захоплення і руйнування державних установ - були спалені мерія Алмати і колишня резиденція президента країни, - а також стріляниною в силовиків з відібраної під час протестів табельної зброї.
У відповідь на дії вулиці, президент Казахстану Токаєв відправив у відставку уряд, зняв з посади голови Ради безпеки свого попередника Нурсултана Назарбаєва (який займав беззмінно пост з 1991-го року) і пообіцяв задовольнити частину вимог активістів. Після радикалізації протестного руху Токаєв оголосив, що діятиме жорстко, ввів режим надзвичайної ситуації по всій країні, а після закликав на допомогу союзників за ОДКБ.
Вас також можуть зацікавити новини:
- "Руська земля" : у Держдумі РФ заговорили про "возз'єднання" Казахстану з Росією
- Спалені авто і розграбовані магазини: у Казахстані оцінили збитки від заворушень
- Визнання Криму і автономія для росіян: турецькі ЗМІ повідомили про умови Кремля за "допомогу" Казахстану