КИЇВ. 30 грудня. УНН. На сьогодні загрози відкритої агресії з боку Російської Федерації немає. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов під час брифінгу, додавши, що великого скупчення російських військ біля України він також не бачить, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Ми на сьогодні не бачимо великої небезпеки (через) те, що відбувається на наших кордонах... Якщо казати про велике скупчення, велике збільшення, на якому наполягають деякі ЗМІ за кордоном, то ми такого не бачимо. Так, є певне збільшення кількості військових і я казав, що ми чітко відслідковуємо те, що стосується нашого кордону, те що стосується периметру 200 км від нашого кордону, наступний це 400 км від нашого кордону. Ми чітко усвідомлюємо, що там відбувається. На сьогодні загроз для відкритої агресії з боку РФ ми не бачимо”, — розповів Данілов.
Деталі
За його словами, на сьогодні внутрішня дестабілізація в Україні — це питання номер один для Росії.
“У разі загрози, якщо буде внутрішня дестабілізація, як це відбувалося раніше РФ може скористатися цією можливістю. Наше завдання цього не допустити”, — сказав Данілов.
Контекст
ЗМІ активно публікують інформацію про те, що Росія планує вторгнення на територію України. 20 грудня повідомлялося, що керівники розвідки Великої Британії попередили міністрів про “дуже реальну можливість” вторгнення Росії в Україну напередодні Різдва, оскільки дата збігається з 42-ю річницею вторгнення Радянського Союзу в Афганістан.
За оцінками Західної розвідки, Росія розмістила до 100 тис військовослужбовців недалеко від кордону з Україною, там також знаходяться танки і артилерія. У Вашингтоні вважають, що до кінця січня 2022 року кількість військовослужбовців на кордоні може зрости до 175 тис осіб.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв, що понад 120 тис. російських військових перебувають на відстані 200 км та 143,5 тис. військових за 400 км від російсько-українського кордону.
Росія послідовно заперечує плани вторгнення до України.
Так Росія хоче гарантій, що Україні ніколи не дозволять вступити в НАТО, на території України НАТО не матиме постійних сил або інфраструктури, а на російсько-українському кордоні не пройдуть військові навчання країн Альянсу.
НАТО, у свою чергу, наполягає на тому, що Північноатлантичний альянс захищає своїх членів і не загрожує Росії.
Крім того, в НАТО неодноразово заявляли, що Україна як суверенна держава має право приймати свої власні рішення, тому НАТО не може давати Росії жодних гарантій щодо поведінки Києва.