Близько 400 мешканців міста Старий Крим та людей з інших куточків півострову зібралися біля будинку 33-річного кримськотатарського активіста Нарімана Аметова 24 грудня. Вони вимагають розслідувати тортури з боку ФСБ. Про це пише «Кримська солідарність».
Аметова затримали 17 грудня за підозрою у «підриві газогону в селищі Перевальне під Сімферополем». На початку осені за підозрою у цій же «диверсії» затримали заступника голови Меджлісу, журналіста та активіста Нарімана Джеляла.
- Читайте також: В Сімферополі затримали кримськотатарських активістів/ок. Серед них – жінки, неповнолітня та журналісти (ФОТО)
Аметов розповідав про тортури струмом з боку співробітників ФСБ, які змушували його пройти поліграф.
«Я отримав третій удар, у мене мізки просто попливли. Я нічого не контролював. Я прокричав "Все, я сяду за апарат!". На що він [співробітник ФСБ - ДМ.] сказав "тепер я вирішуватиму" і продовжував завдавати ударів. Я думав, що звідти вже не вийду», – розповів Аметов.
Присутні підписали заяву до генпрокурора РФ Ігоря Краснова, омбудсменки РФ Тетяни Москалькової та голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна з вимогою розслідувати тортури.
«Ми прийшли, щоб влада розглянула наші скарги і розпочала кримінальну справу проти цих карателів, які називаються "правоохоронними органами"», – розповів один із присутніх.
«Всі зібралися, щоб зробити заяву владі: народ не залишить усе це просто так, він підтримує Нарімана і висловлює свій протест, ми відстоюватимемо свої права надалі», – заявив координатор КС Мустафа Сейдалієв.
Ще один координатор КС Ділявер Меметов відзначив, що люди приїхали з усього Криму.
Нагадаємо, 4 вересня 2021 року представники окупаційної влади в Криму провели обшуки і затримали п’ятьох людей, зокрема Нарімана Джеляла в межах справи про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне.
6 вересня підконтрольний Кремлю «суд» ухвалив рішення про арешт затриманих. Джелялу за цією справою загрожує до 20 років позбавлення волі.
Фігурантів справи звинувачують у п. «а», «б» ч. 2 ст. 281 (вчинення диверсії організованою групою, що спричинило заподіяння значної майнової шкоди), ч. 4 ст. 222.1 (незаконне придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, скоєні організованою групою), ч. 3 ст. 226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, скоєний організованою групою) КК РФ.
Напередодні затримання Наріман Джелял перебував у Києві на саміті «Кримської платформи» 23 серпня. Влада України пов’язує затримання Джеляла, а також інших кримськотатарських активістів із помстою РФ за проведення міжнародного саміту, метою якого є деокупація Криму.
Фото: КС