У Чернівцях започаткували конкурс малюнків Моя лялька-мотанка
У Чернівцях започаткували конкурс малюнків Моя лялька-мотанка

У Чернівцях започаткували конкурс малюнків Моя лялька-мотанка

Кипить робота над створенням креативних зображень. Діти використовують свою уяву, щоб на папері чи у планшеті відтворити класичних, а подекуди казкових ляльок-мотанок. Усі дуже стараються, адже незабаром на твори малечі очікує конкурс.

- Зараз зі студійцями працюємо в межах міжнародної виставки «Лялька-мотанка у костюмах країн Європи», яка триває у Чернівцях. Мене туди запросили допомогти створити експозицію і у процесі спілкування з авторами виставки народилася ідея створення конкурсу малюнків «Моя лялька-мотанка». Оскільки дітям цікава і близька ця тема, вони дуже активно відгукнулися. І коли поспілкувалися з організаторами міжнародної виставки, то вирішили, що ця ідея має право на життя. З часом вона може розвиватися, збирати біля себе творчих юних митців і мандрувати країною так само, як і виставка ляльок-мотанок, - розповідає дизайнерка, креативна педагогиня, художниця та керівниця творчих студій Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва «Арт-терапія», «Арт-блогер» Світлана Крачило.

За її словами, наразі у мережі можна побачити чимало ляльок-мотанок, а ось знайти малюнки ляльок-мотанок значно складніше. Тож цим конкурсом юні чернівчани, українці та навіть представники іноземних держав збагатять обмежений контент у мережі, а то й взагалі покажуть приклад іншим підростаючим художникам.

- Діти одразу уявляють свою улюблену ляльку. Вони без проблем взялися за цю тему після нашої розмови про те, що таке лялька-мотанка,  як вона виглядала в українській культурі, що вона без обличчя, має свою стилістику… Цікаво, що ні в кого зі студійців не було нарікань: «Як це, без обличчя?», мало того, донечка керівниці й диригентки камерного хору «Чернівці» Надії Селезньової – Людаша – намалювала цілу родину і навіть кота у стилі ляльки-мотанки, - розповідає С. Крачило.

Попередні підсумки конкурсу вже будуть увечері 17 грудня. Учасників є достатньо, понад 130 осіб. Усі охочі зможуть помірятися своїми творчими силами в таких номінаціях:

  • «Етномалюнок»
  • «Фантазійний малюнок»
  • «Серія робіт»
  • «Цифровий малюнок». 

«Не спробуєш – не дізнаєшся!»

Софія Кучерява, 9 років

Я намалювала дві ляльки-мотанки – Сніжний Ангел і Європа. Як обирала палітру? Це зрозуміло, якщо сніжна лялька-мотанка, то мають бути холодні кольори. А цю зробила за своїм бажанням, щоб і Європі було приємно, і всій землі. Щоб кожна дитина і людина зрозуміла, що може малювати, якщо спробує. Адже не спробуєш – не дізнаєшся!

Мрію стати художницею або архітекторкою. Ще відвідую гурток танців та англійську.

Розпочала малювати у 5 років. Спочатку виходили каракулі, але якщо вчитися, то поступово стає краще. Коли була мала, то першого намалювала собаку, потім кота. Нормальну картину намалювала у 8 років, то була об’ємна веселка.

У дитинстві гралася ляльками, а ляльки-мотанки більше сприймаю як окрасу інтер’єру. Хоча мені мама розповідала про прапрабабусю, що не було такого дня, щоб вона не виготовляла ляльку-мотанку та вишитий одяг для неї. 


Мріє створити з подружками дім талантів

Злата Лунга, 9 років

Спершу просто бавилася, а потім спробувала у цифровому форматі намалювати людину. У мене щось навіть виходило. Правда, спочатку на аркуші малювала, а потім – перемальовувала у телефоні. Усе розпочалося з того, що побачила, як подружки створюють цифрові малюнки і я також скачала собі таку ж програму. Яка відмінність? Коли малюєш на аркуші паперу і якщо сильно натиснеш, то залишається слід. А в додатку можна все скасувати і відновити… І там можна вибрати і змішати кольори, а фломастерами так не вийде.

Творчість для мене – це відпочинок і можливість подолати сум, коли немає чим зайнятися.

Мені подобається малювати ляльку-мотанку, бо там багато кольорів, різні стилі, візерунки - є куди розгулятися фантазії.

Ходжу на англійську, малювання і бісероплетіння. З бісеру уже виготовила сніжинку і ящірку.

У майбутньому мрію створити з подружками дім талантів, щоб ми збиралися разом, організовували тематичні вечірки, малювали і влаштовували виставки… 


Малює, грає на фортепіано і займається плаванням

Вероніка Андрієш, 10 років

У своїх малюнках роблю кольорові переходи, бо це гарно виглядає. Я дуже люблю малювати, ще з дитинства. Наразі створюю малюнки не лише на аркушах паперу, але й на графічному планшеті. Також відвідую музичну школу, граю на фортепіано.

Мрію добре плавати. Ходжу на цей вид спорту уже шість років. Мій рекорд – 50 метрів за 39 секунд. У майбутньому хочу долати цю відстань за 30 секунд. До речі, у мене 18 грудня змагання з плавання. Хочу здобути ІІІ дорослий розряд – це треба за 38 секунд пропливти 50 метрів, тобто мені ще одна секунда залишилася.

У майбутньому планую стати блогером, буду знімати мою улюблену комп’ютерну гру для ютуба.

Ольга ШУПЕНЯ

Теги за темою
Діти новини Чернівців Чернівці конкурс
Джерело матеріала
loader
loader