Канада, Швеція, Велика Британія та Україна висунули ультиматум Ірану
Канада, Швеція, Велика Британія та Україна висунули ультиматум Ірану

Канада, Швеція, Велика Британія та Україна висунули ультиматум Ірану

КИЇВ. 16 грудня. УНН. Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752 вимагає від Ірану розпочати переговори про виплати родичам жертв аварії українського Boeing. Відповідь країни готові чекати до 5 січня. Про це повідомили у МЗС, передає УНН.

Цитата

"Міжнародна група з координації допомоги жертвам рейсу PS752, до якої входять представники Канади, Швеції, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії та України, зустрілися віртуально, щоб обговорити відповідь Ісламської Республіки Іран на нашу пропозицію щодо обговорення відшкодування за збиття рейсу 752 (PS752) Міжнародних авіаліній України та кроки, які необхідно здійснити для забезпечення відповідальності і справедливості. Ми надіслали ще один запит, яким запросили Іран обговорити питання, що стосуються наших претензій та вимог в контексті відшкодування збитків за збиття PS752, протягом тижня з 17 січня 2022 року", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Також зазначається, що з огляду на очевидне небажання Ісламської Республіки Іран конструктивно та вчасно вирішувати це питання, іранська сторона має до 5 січня 2022 року підтвердити свою готовність брати участь у переговорах з Координаційною групою, після чого доведеться дійти висновку, що подальші спроби домовитися про відшкодування з Іраном марні. Координаційній групі доведеться серйозно розглянути інші шляхи вирішення цього питання в рамках міжнародного права.

Що передувало

Більше 17 місяців тому Корпус вартових ісламської революції Ірану збив в небі над Тегераном рейс 752 авіакомпанії МАУ двома ракетами класу "земля-повітря", в результаті чого загинули всі 176 пасажирів, в тому числі 138 осіб, пов'язаних з Канадою.

Протягом трьох днів після знищення літака Іран заперечував свою відповідальність. Тільки після того, як по всьому світу були зібрані докази, іранські офіційні особи заявили, що їхні військові "помилково" збили пасажирський літак.

У лічені дні місце аварії було знесено бульдозером. Сім'ї стверджують, що обручки, гаманці і багаж жертв були вкрадені.
Офіційні особи режиму заборонили сім'ям планувати власні похорони.

Іранській владі знадобилося шість місяців, щоб завантажити і проаналізувати реєстратори польотних даних літака, а Канаді не надали доступ до цих даних. За останній рік сім'ї жертв в Канаді повідомляли про переслідування, погрози і залякування з боку підозрілих осіб.

Теги за темою
Україна Іран авіакатастрофа МАУ
Джерело матеріала
loader
loader