75% опитаних росіян не виключають, що поточна напруженість на сході України може перерости у повномасштабну війну між Росією та Україною.
Про це йдеться в опублікованих даних свіжого соцопитування Левада-центр, пише Новая газета.
Серед тих, хто не виключає таку можливість, лише 3% впевнені, що війна неминуча. 36% респондентів вважають, що це цілком імовірно, а 38% назвали такий хід подій малоймовірним.
Ще 15% зовсім виключають можливість збройного конфлікту між двома державами (ЗМІ Росії не враховують, що збройний конфлікт РФ проти України на сході, який Кремль не хоче визнавати, триває 8 років – УНІАН).
Половина опитаних переконана, що ініціатор ескалації конфлікту – США й інші країни НАТО.
Такої думки найчастіше (61%) росіяни від 55 років. Також у цьому переконані 24% респондентів віком 18024 років. Серед опитаних віком до 24 років такої думки – 20% людей.
Ще 4% громадян РФ заявили, що конфлікт загострює Росія, 3% назвали ініціатором напруженості злочинні формування "ЛДНР", підтримувані Кремлем.
Як писав УНІАН, рейтинг російського президента Володимира Путіна серед громадян РФ у листопаді-грудні впав на 8% у порівнянні з квітнем 2021 року.
Тепер за Путіна готові проголосувати 32% опитаних росіян. За Володимира Жириновського тільки 3%, за комуніста Геннадія Зюганова – 2%, за Олексія Навального менш як 1% опитаних.
Ситуація на кордоні й можлива агресія РФ
11 листопада Bloomberg опублікувало статтю, в якій йшлося про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.
У самій Москві це заперечують, називаючи осінню передислокацію військ "демонстрацією сили".
На початку листопада в західних ЗМІ почала з'являтися інформація з посиланням на дані супутникових знімків про активне переміщення російських військових до кордону з Україною.
При цьому, в Міноборони України дану інформацію заперечували.
Це вже друга ймовірна хвиля загострення на російсько-українському кордоні з березня 2021 року. Однак, як пише Bloomberg, поки концентрація військ РФ відбувається переважно вночі, тоді як навесні в Кремлі відкрито погрожували наступом, чинячи політичний тиск на Україну, ЄС і США.
Глава вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба заявив, що загроза повномасштабного військового вторгнення в Україну з боку Росії дійсно існує, але Київ проводить необхідну роботу для того, щоб такий сценарій не був реалізований.
4 грудня західні розвідники поділилися варіантами дій Росії, якщо Кремль все ж таки зважиться на повномасштабне вторгнення в Україну.
Вас також можуть зацікавити новини
- Київ готують до надзвичайної ситуації через ризик вторгнення Росії в Україну
- Говорили про Україну: Макрон зателефонував Путіну перед зустріччю із Зеленським
- Кількість російських солдат біля кордону не становить загрози Україні - Данілов
Автор: Яна Ставська