/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F3abe2ba5c7ad2d21b2e2f091392b6f28.png)
В Україну доставили партію протитанкових ракетних комплексів Джавелін
До України прибула третя партія додаткової міжнародної військової допомоги на $60 млн від уряду США для потреб ЗСУ.
Бойове озброєння включає боєприпаси, протитанкові і високоточні засоби ураження та медичне майно.
– Сьогодні ми отримали черговий борт допомоги від США за результатами домовленостей президентів України і Сполучених Штатів Володимиром Зеленським та Джо Байдена, – повідомили в Міністерстві оборони України.
Там зброю назвали щирою, відкритою, швидкою допомогою для українських військових, на передовій.
Аташе з питань армії і оборони посольства США в Україні полковник Бріттані Стюарт зі свого боку зазначила, що Сполучені Штати Америки допомагають Україні в розбудові Збройних сил, що включає матеріально-технічну допомогу і тренінги від тактичного до стратегічного рівня.
Стюарт додала, що Вашингтон хоче бачити Україну на шляху в НАТО, мирної і вільною країною.
За словами начальника Головного управління логістики Генерального штабу ЗС України Миколи Шевцова, кошти, що надійшли в попередніх вантажах вже підвищують наші здібності контрбатарейної і протитанкової боротьби, а також розвідки.
– Сьогодні до нас прибула партію протитанкових ракетних комплексів Джавелін з боєприпасами. Також ми отримали боєприпаси до того зброї, яке у нас є під калібри НАТО. Озброєння буде переміщено на бази і склади, враховано та передано військовослужбовцям для використання, в тому числі для підрозділів Операції об’єднаних сил, – зазначив він.
Командувач Медсен ВСУ бригадний генерал Тетяна Остащенко додала, що вантаж з США включає також засоби індивідуального захисту – аптечки. Вона окремо підкреслила, що в ЗСУ військово-медична підготовка здійснюється у відповідності зі стандартами НАТО.

