Верховна Рада ухвалила закон для активізації діяльності наукових парків
Верховна Рада ухвалила закон для активізації діяльності наукових парків

Верховна Рада ухвалила закон для активізації діяльності наукових парків

За законопроект щодо наукових парків проголосував 321 народний депутат / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Верховна Рада України ухвалила закон про внесення змін до деяких законів щодо активізації діяльності наукових парків (№4236).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосував 321 народний депутат із 369, зареєстрованих в сесійній залі.

Законом, зокрема встановлюється, що науковий парк - юридична особа, що створюється у формі господарського товариства, яке повинно мати у складі учасників не менше одного закладу вищої освіти та/або наукової установи.

Науковий парк створюється з метою розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності у закладі вищої освіти та/або науковій установі, ефективного та раціонального використання наявного наукового потенціалу, матеріально-технічної бази для створення та комерціалізації результатів науково-технічної діяльності та їх впровадження на вітчизняному і закордонному ринках.

Науковий парк створюється і діє на основі установчого документа (засновницького договору або статуту), вимоги до якого визначаються цивільним та господарським законодавством.

Науковий парк повинен мати програму розвитку, у якій зазначаються стратегічні цілі, конкретні кроки щодо їх реалізації, очікувані результати та показники їх виконання. Програма розвитку наукового парку затверджується засновниками (учасниками, акціонерами) у тримісячний строк після його створення та оновлюється за потреби.

Пріоритетні напрями діяльності наукового парку визначаються засновниками, їх перелік включається до установчого документа наукового парку.

Науковий парк має вищий і виконавчий органи управління ним.

Розроблення та реалізація проектів наукового парку можуть здійснюватися за рахунок коштів наукового парку, його партнерів, замовників, грантів, коштів державного і місцевих бюджетів та інших коштів, не заборонених законом.

Майнові права на технології та об’єкти права інтелектуальної власності, створені під час виконання проектів наукового парку, є власністю наукового парку, замовників та/або партнерів відповідно до укладених ними договорів.

Науковий парк припиняється в результаті реорганізації чи ліквідації. Їх реорганізація може здійснюватися, якщо суб’єктами такої реорганізації будуть заклади вищої освіти та/або наукові установи, які є засновниками відповідних парків.

Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.

Вас також можуть зацікавити новини

  • У Зеленського пояснили мету створення президентського університету
  • Коли Рада розгляне закон про олігархів: Разумков розкрив подробиці
  • Разумков скликає позачергове засідання Ради: проситимуть США стати основним союзником

Автор: Таня Поляковська

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader