За 8 місяців зарубіжні ЗМІ опублікували 82,5 тисяч публікацій, продовжуючи критикувати українську владу за незаконне переслідування Віктора Медведчука
За 8 місяців зарубіжні ЗМІ опублікували 82,5 тисяч публікацій, продовжуючи критикувати українську владу за незаконне переслідування Віктора Медведчука

За 8 місяців зарубіжні ЗМІ опублікували 82,5 тисяч публікацій, продовжуючи критикувати українську владу за незаконне переслідування Віктора Медведчука

У всьому світі провідні видання продовжують критикувати репресії української влади в особі президента Зеленського щодо лідера опозиції

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Провідні зарубіжні видання в усьому світі, з лютого-моменту початку незаконного переслідування українською владою в особі президента Володимира Зеленського голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко, А також низки інших опозиційних політиків і незалежних телеканалів ("112 Україна", NewsOne і ZiK), опублікували 82 443 матеріали, критикуючи дії української влади.

Зазначимо, що частка позитивних публікацій або інформаційно нейтральних сукупно становить 68 459 матеріалів або 83% від загального числа публікацій. Частка критичних матеріалів-17% (13 984 публікацій).

У серпні увага провідних світових ЗМІ була насамперед зосереджена на висвітленні подій навколо триваючого тиску української влади на опозицію і придушення свободи слова в Україні. Особливу увагу було приділено: оголошенню ОГП України 20 серпня Віктору Медведчуку про завершення розслідування його справи, при тому, що у справі не було виконано більшість із запланованих самими прокурорами слідчих дій, а терміни слідства, встановлені судом, закінчуються тільки в середині листопада; нової фундаментальнай статті Віктора Медведчука до Дня Незалежності "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?"і його великому інтерв'ю українським і російський ЗМІ. Крім цього, іноземні ЗМІ приділили увагу висвітленню ситуації навколо загибелі мера Кривого Рогу, члена "опозиційної платформи - за життя" Костянтина Павлова, а також зверненню журналістів незаконно закритих Володимиром Зеленським телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK і "Перший Незалежний" до канцлера Німеччини Ангели Меркель і мітинг з вимогою про захист свободи слова в Україні, в якому взяли участь сотні журналістів зазначених незаконно закритих телеканалів.

Слід зазначити також, що в зазначений період провідне британське видання London Post включило голову політради партії "опозиційна платформа - за життя" , народного депутата Віктора Медведчука до списку ТОП-5 політиків, які змінять обличчя Європи і визначать майбутнє континенту найближчим часом. У список, в який, крім лідера української опозиції Віктора Медведчука також увійшла канцлер Німеччини Ангела Меркель. Серед подій, які вплинуть на майбутнє континенту, журналісти виділили нову хвилю коронавірусу, посилення міграції та перехід країн до економічного і політичного прагматизму.

Нагадаємо, в липні іноземні ЗМІ приділяли пильну увагу ходу судового процесу щодо народного депутата, голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука. Крім цього, ряд авторитетних видань присвятили свої аналітичні та новинні матеріали статті президента Росії Володимира Путіна "Про історичну єдність росіян і українців"і статті Віктора Медведчука "Про майбутнє українського та російського народів". Так, ряд популярних американських і британських ЗМІ опублікували статтю лідера української опозиції повністю. В інших же виданнях стаття Віктора Медведчука отримала позитивні відгуки і була розібрана на цитати.

Крім цього, переважна кількість аналітичних і новинних іноземних ЗМІ в своїх матеріалах прямо вказали на те, що через наростаючий репресивний тиск в Україні на Віктора Медведчука і представників партії "опозиційна платформа – за життя" президент Росії Володимир Путін дуже злий на Зеленського і тому відмовляється з ним зустрічатися в будь-якому форматі. А переслідування Зеленським Медведчука втягує Україну в небезпечну гру з Росією. Особливу увагу цій проблемі приділило авторитетне німецьке інформагентство Deutsche Welle.

У даних аналітичних і новинних матеріалах авторитетні зарубіжні ЗМІ різко розкритикувало Зеленського за закриття телеканалів, розправу над опозицією і корупцію. Так, наприклад, впливове європейське видання The Brussels Timesрізко розкритикувало президента України Володимира Зеленського за заборону незалежних телеканалів "112 Україна", NEWSONE і ZIK, незаконні санкції проти лідера опозиції-голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука, а також провал боротьби з корупцією. На думку видання, офіційний Київ займається підміною понять. Замість боротьби проти корупції влада розгорнула наступ на великий і середній бізнес. Пасаж про те, що вердикти судів підмінили укази Зеленського — це відсилання до указів про заборону телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK і санкціям проти Віктора Медведчука.

Слід також звернути увагу, що світові ЗМІ в даний період часу значну увагу в своїх публікаціях приділили мирній акції журналістів телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, які прийшли до Представництва ООН в Україні висловити подяку за звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні", в якому закриття телеканалів було визнано незаконним.

Зарубіжні ЗМІ також неодноразово робили акцент на сумнівній об'єктивності українського правосуддя у справі Віктора Медведчука. Репресії Зеленського по відношенню до української опозиції та її лідера прямо називалися популізмом, оскільки під виглядом деолігархізації влада просто усунула політичного опонента. Також західні ЗМІ стверджують, що Офіс президента організував переслідування голови політради партії "опозиційна платформа – за життя" виключно через наявність у Віктора Медведчука ділових контактів в Росії, ігноруючи при цьому колосальну кількість афер в оточенні самого Зеленського. Незважаючи на це, як пишуть зарубіжні ЗМІ, Популярність Медведчука і ОПЗЖ в Україні продовжує зростати.

Раніше, ЗМІ розкритикували вручення підозри лідеру української опозиції Віктору Медведчуку, а також, що послідувало слідом за цим засідання Печерського райсуду, де в якості запобіжного заходу було обрано утримання політика під домашнім арештом. Дії української влади західні ЗМІ охарактеризували як політичні репресії проти опозиції, а також назвали це частиною ширшої кампанії придушення опозиції, розпочатої ще в лютому цього року.

Крім цього, ЗМІ акцентували увагу на тому, що, найімовірніше, дії Володимира Путіна в Україні насамперед спрямовані на підтримку опозиційного офісу президента політика Віктора Медведчука, а нинішня напруженість між Росією і Україною безпосередньо пов'язана з санкціями Зеленського проти близького друга Путіна - Віктора Медведчука. При цьому, президента Росії дратує те, що українська влада нападає на його близького друга - Віктора Медведчука.

У числі іншого, в ЦИХ статтях також висвітлювався питання Неправомірність і незаконність дій української влади і самого президента Зеленського при введенні санкцій щодо української опозиції. А закриття телеканалів називалося прямим порушенням свободи слова і преси в Україні, в результаті чого Зеленський домігся введення в Україні жорсткої цензури і перекрили доступ населення до альтернативної погляду на ключові події в країні. Самі ж санкції в ЦИХ джерелах називалися інструментом боротьби з опозицією і зв'язувалися з бажанням Зеленського відновити свій стрімко падаючий рейтинги. Зарубіжні видання связивали дані кроки президента і його оточення з впливом Вашингтона (в американських і європейських ЗМІ - це подавалося як бажання Зеленського знайти розташування президента США Джо Байдена). Крім цього, останнім часом все частіше стали з'являтися публікації, які називають режим Зеленського авторитаризмом і диктатурою.

Посил критичних матеріалів по останній місяць істотно піднялася. В даних матеріалах ситуація показувалася однобоко. Практично всі видання даної категорії писали про успішної многоходовка Зеленського в боротьбі з олігарх і проросійським лобі в Україні. Аргументація статей була заснована на недоведених звинувачення РНБО. Дії української влади по придушення української опозиції називалися ударом по проросійським силам в Україні і безпосередньо по президенту РФ Володимиру Путіну. Практично всі видання даної категорії назвали рішення Зеленського ефективним інструментом боротьби з російською агресією і пропагандою.

Джерело матеріала
loader
loader