У Житомирі Предстоятель УПЦ очолив прославлення нового святого
У Житомирі Предстоятель УПЦ очолив прославлення нового святого

У Житомирі Предстоятель УПЦ очолив прославлення нового святого

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, чин прославлення очолив Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Над мощами святого звершили останню заупокійну літію. Митрополит Антоній (Паканич) зачитав рішення Священного Синоду УПЦ про шанування святителя Євменія у лику святих. Було прочитано житіє новому святому, а також тропар, кондак та величання.

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів віруючим про преображення життя через виконання заповідей Христових і про життя святителя Євменія, як приклад такого перетворення і збереження вірності істинній вірі.

Предстоятель УПЦ поділився своїми спогадами про святителя Євменія, якого він бачив за життя, коли той очолював Чернівецьку кафедру. Саме єпископ Євменій рукопоклав на священника Володимира Березовського - батька майбутнього Митрополита Онуфрія.

Після відпусту було проголошено многоліття митрополиту Никодиму і митрополиту Антонію, який святкує сьогодні 54-річчя.

Блаженніший владика подякував за труди митрополиту Никодиму.

У свою чергу, митрополит Никодим подякував Предстоятелю за візит, а віруючим - за вірність Церкві і Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, і підніс в дар архіпастиреві ікону святителя Євменія.

Як повідомлялося раніше, 12 травня Священний Синод УПЦ благословив місцеве шанування у межах Житомирської єпархії святителя Євменія (Хорольського), архієпископа Житомирського і Овруцького, і встановив день його пам'яті 25 серпня за новим стилем.

***

Архієпископ Євменій (Хорольський) народився 13 (25) грудня 1886 року на Херсонщині. Після закінчення церковно-приходської і вчительської шкіл став послушником у київському Свято-Троїцькому монастирі. У 1919 році прийняв постриг з ім'ям Євменій. З 1923 року отець Євменій - насельник Києво-Печерської Лаври, у 1924-му переведений на подвір'я Києво-Печерської Лаври у Ленінграді.

У ніч на 23 серпня 1930 заарештований. У 1946 повернувся до Лаври, де трудився майже 10 років, виконуючи обов'язки економа, благочинного. 2 лютого 1954 року відбулася його хіротонія у єпископа Чернівецького і Буковинського. 9 грудня 1958 переведений на Житомирську кафедру. Спочив 25 серпня 1967 року у Житомирі.

Джерело матеріала
loader
loader