![Зеленський розповів, про що йшлося на переговорах з Меркель](https://thumbor.my.ua/H1UOu_YoR0kNSYt4PwBpGAQDOB4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F13dd4f6f50f8ac4a0a8cb7b19539cccf.png)
Зеленський розповів, про що йшлося на переговорах з Меркель
Президент України Володимир Зеленський розповів, про що йшлося на переговорах з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
Як передає кореспондент УНІАН, про це Зеленський повідомив на спільній прес-конференції з Меркель.
Він наголосив, що радий вітати Меркель в Україні та подякував Німеччині за 1,5 млн вакцин проти COVID-19.
"Сьогодні ми обговорили... багато питань, зокрема про ризики і масштаб загроз, на які ми маємо реагувати... Ми розраховуємо на Німеччину, яку вважаємо одним із наших ключових союзників у Європі", - зазначив президент.
Зеленський також подякував німецькій стороні за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, мирного врегулювання ситуації на Донбасі та невизнання спроби анексії Криму з боку Росії.
"Пріоритетною темою наших переговорів був процес мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Важливо, щоб у рамках "нормандського формату" Україна, Німеччина та Франція мали консолідовану позицію щодо плану мирного врегулювання, який має бути заснований на кластерах", - сказав президент.
Крім того, він зауважив, що актуальним залишається й паризький порядок денний, який має бути імплементований.
"Ми прагнемо домогтися режиму постійного і сталого припинення вогню, обміну утримуваними особами, відкриття КПВВ з боку тимчасово окупованих територій та довгоочікуваного доступу на тимчасово окуповані території представників Міжнародного комітету Червоного хреста", - розповів Зеленський.
За його словами, позиція щодо необхідності проведення саміту "нормандської четвірки" є незмінною, а допоки у цьому питання відсутній прогрес - тиск на Росію має зберігатися.
"Важливим питанням наших переговорів була енергетична безпека та "Північний потік-2". Ми розглядаємо цей проект виключно через призму безпеки та вважаємо його небезпечною геополітичною зброєю з боку Кремля. Відповідно до угоди про асоціацію, ми ініціювали проведення консультацій з Єврокомісією та урядом ФРН найближчим часом", - додав Зеленський.
За його словами, Україна має амбітний план зеленої трансформації, а також підтримує кліматичні амбіції Євросоюзу.
Президент уточнив, що вони з Меркель також обмінялися думками щодо ситуації в Афганістані та сподіваються на досягнення там миру.
Зеленський нагадав, що Україна евакуювала звідти 162 особи, серед яких 36 громадян України.
Раніше УНІАН вже повідомляв, що Кличка не пустили зустрічати Меркель в аеропорту "Бориспіль".
Також Вас можуть зацікавити новини:
- Данілов про санкції Росії: найкращий подарунок до 30-річчя Незалежності України
- Зеленський ввів у дію рішення РНБО про санкції щодо Гужви та Шарія
- МЗС висловило протест у зв'язку з розширенням санкцій РФ проти громадян України
- "Виведемо Росію": голова МЗС України назвав головну мету Кримської платформи
- У Маріїнському палаці розпочалася зустріч Зеленського та Меркель
Автор: Антоніна Доломанжи
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)