Цього року стартує перша в історії України консервація легендарних об’єктів Чорнобильської зони відчуження.
Це дозволить зберегти атмосферу та автентичність героїчного міста, а також забезпечить безпечне відвідування зони.
Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Міністерство розпочало проєкт з консервації об’єктів зони спільно з Державним агентством з управління зоною відчуження та Офісом Президента України. Знакові локації будуть консервовані протягом найближчих двох років в рамках програми Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво".
"Ми працюємо над тим, щоб територія була не місцем забуття, а точкою розвитку. Перш за все, як унікального туристичного і науково-технологічного кластеру. За 3 роки кількість туристів зросла у 16 разів, вже працює перша сонячна електростанція Solar Chernobyl, є можливості для створення нових технологічних підприємств та дослідницьких експедицій", - розповів заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко.
Зокрема, йдеться про кафе "Прип'ять", оглядовий дах 16-поверхівки, квартиру-музей Володимира Правика (пожежник, ліквідатор Чорнобильської катастрофи). Автовокзал, басейн та Дуга будуть відновлені зі збереженням їхнього оригінального стану. Крім цього, на 2021 рік заплановані вишукувальні дослідження та проєктно-кошторисна документація по КПП "Дитятки" та Чорнобиль-Хабу.
Цього року також будуть реалізовані вишукувальні роботі, проєктно-кошторисна документація та будівельні роботи по встановленню санітарних зон в зоні відчуження.
"За програмою Президента України Володимира Зеленського "Велике будівництво" за наступні три роки в Чорнобильській зоні буде продовжено оновлення трас, щоб забезпечити доступ екологам, туристам, науковцям, підприємцям", - зазначається у прес-релізі.
Нагадаємо, раніше заступник голови Офісу Президента, координатор "Великого будівництва" Кирило Тимошенко оголосив про старт президентської програми "Велика реставрація". Цього року вже почались роботи з комплексного відновлення 36 об’єктів культурної спадщини.