У Києві проведуть громадські слухання щодо українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру
У Києві проведуть громадські слухання щодо українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру

У Києві проведуть громадські слухання щодо українського проєкту меморіалізації Бабиного Яру

Російський проєкт меморіалу в Бабиному Яру загрожує нацбезпеці і не може бути втілений в життя. Наприкінці серпня або вже у вересні у Києві проведуть громадські слухання щодо проекту, який розробили саме українські історики. Про це "5 каналу" повідомив голова Асоціації єврейських громадських організацій та общин України Йосип Зісельс.

До обговорення долучаться самі розробники української концепції – історики та науковці, зокрема з Інституту історії Національної академії наук України та Музею історії. Крім того, доєднаються громадські організації, народні депутати та депутати Київради. А от у Київській міськадміністрації ані організовувати, ані брати участь у слуханнях не схотіли. Кажуть, питання, як вшановувати пам'ять розстріляних у Бабиному Яру – це не компетенція міської влади. Вже понад рік єврейські громадські організації виступають проти так званого російського приватного проєкту у Бабиному Яру. Його фінансують олігархи країни-агресорки. Натомість ідея українських науковців, яка не передбачає будівництва в урочищі, не має підтримки в уряді. Тим часом опозиційні фракції в парламенті зареєстрували постанову про фінансування української концепції. Якщо її ухвалять – вітчизняні історики отримають на проєкт в Бабиному Яру 300 мільйонів гривень.

"Для нас критично важливо безперечно підтримка державного проекту концепції Бабиного Яру. Для того,щоб це був превентивний механізм для реалізації російського проєкту", – наголосила народна депутатка від фракції "Голос" Соломія Бобровська.

Народний депутат від фракції "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович зауважив: "Доказ того, як українська влада сприяє російському проекту, є рішення оргкомітету. Урядовий оргкомітет з відзначення роковин Бабиного Яру на 90% складається з програми заходів, яку готував російський Меморіальний центр "Бабин Яр".

"Було зібрано більш як 2,5 тисячі підписів при необхідних 500. Це були живі підписи. І висновок був , що це не компетенція міської адміністрації. Тому вони й відмовились під таким приводом", – повідомив голова Асоціації єврейських громадських організацій та общин України Йозиф Зісельс.

Читайте також: Історичний будинок у Бабиному Яру можуть віддати в оренду росіянам: як лобіює проєкт ОП та як реагує суспільство 

Теги за темою
Будівництво
Джерело матеріала
loader
loader