Мінінформ Білорусі заборонив трансляцію на території країни двох українських телеканалів – UATV і Kvartal TV.
«Підставою для ухвалення рішення стало порушення чинного законодавства в частині, що стосується спеціалізацій іноземних ЗМІ», – говориться у заяві відомства.
В етері телеканалів начебто «виявили не заявлену при отриманні дозволів рекламу».
«Детектор медіа» звернувся по коментар до UATV та 1+1 mediа з приводу заборони жвох телеканалів у Білорусі.
UATV – український телеканал іномовлення. Трансляція ведеться п’ятьма мовами: українською, російською, англійською, арабською та кримськотатарською.
Квартал TV – український розважальний телеканал, що входить до медіаконгломерату «1+1 Media». Телеканал розпочав мовлення 8 серпня 2016 року.
10 червня 2021 року Нацрада з питань телебачення та радіомовлення виключила державний канал «Білорусь 24» виключила зі списку дозволених для трансляції на території України.
Нацрада проводила постійний моніторинг каналу і останнім часом регулятор зафіксував серед учасників ефірів каналу присутність осіб, які становлять загрозу для безпеки України та інші порушення.
У травні 2021 року канал транслював такі передачі:
- «Зрозуміти та знешкодити» за участі російського артиста Олега Газманова;
- «Останній день» за участі ведучого Бориса Щербакова;
- «Слов’янський базар. Союзна держава запрошує. Піснярам – 50. Випуск 1» за участі Ольги Кормухіної.
«Популяризація білоруським мовником персон, внесених до зазначеного вище Переліку, суперечить вимогам абзацу десятого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», – заявили у Нацраді.
21 травня «Білорусь 24» транслювала сюжет під назвою «Український слід у справі держперевороту в Білорусі», в якому, як зазначає Нацрада, батальйон «Донбас», який входить до складу Національної гвардії, назвали «карательним».
Канал «Білорусь 24» мовив в Україні на основі дозволу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від 23 липня 2015 року.
Міністерство інформації Білорусі назвало рішення Нацради про заборону ретрансляції каналу «Білорусь 24» «безпідставним недружнім жестом української влади».
Фото: Радіо Свобода