Нові тарифи в Києві: з якого числа і як саме зміняться суми в платіжках
Нові тарифи в Києві: з якого числа і як саме зміняться суми в платіжках

Нові тарифи в Києві: з якого числа і як саме зміняться суми в платіжках

"Київтеплоенерго" планує збільшити тарифи з 1 жовтня 2021 року / Фото УНІАН Володимир Гонтар

Восени 2021 року в Києві тарифи на гарячу воду та опалення зростуть на 30-40%.

Про це на брифінгу заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв.

За словами Пантелєєва, підприємства теплопостачання не мають обігових коштів, є "планово збитковими".

"НАК "Нафтогаз" запропонував фіксовану ціну на тривалий період, але вона вища, ніж була в попередніх тарифах і сьогодні є об'єктивна передумова для перегляду тарифів і їх відносного збільшення", — сказав заступник голови КМДА.

Коли зміняться тарифи

"Київтеплоенерго" планує збільшити тарифи з 1 жовтня 2021 року.

Скільки будемо платити

  • Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77 - 2433,90 грн/м кв,
  • тариф на гаряче водопостачання становитиме 109,55 - 122,17 грн/м куб.
Скриншот КМДАСкриншот КМДА
Скриншот КМДА
Скриншот КМДА
Скриншот КМДА
Скриншот КМДА
Скриншот КМДА

Режим спецозобов'язань

20 травня в Україні перестав діяти механізм покладання спеціальних зобов'язань на постачання природного газу для підприємств теплокомуненерго. В результаті "Нафтогаз" змінив умови та ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяопераційної оплати.

Прогноз

  • Раніше міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що в травні 120 міст України, в яких проживають 5 млн осіб, можуть залишитися без гарячої води, оскільки теплокомуненерго не в змозі платити ринкову ціну за газ.
  • А з жовтня все населення може залишитися без централізованого опалення, оскільки з 20 травня припиняється зобов'язання НАК "Нафтогаз" постачати підприємствам теплопостачання природний газ за фіксованою ціною і без передоплати.
  • 21 травня 2021 року у Зеленського розповіли, яким буде наступний опалювальний сезон.
  • На початку червня Шмигаль заявив, що Україна в рамках підготовки до опалювального сезону накопичила 16 млрд кубометрів газу в підземних сховищах, а також 1,4 млн тонн вугілля.
  • У Міненерго до опалювального сезону 2021-2022 року планують накопичити в підземних газосховищах 19-20 млрд кубометрів газу.

Підготовка до опалювального сезону

  • Раніше заступник голови КМДА Петро Пантелєєв запропонував, щоб для проходження опалювального сезону, газ українського видобутку має стати соціальним і продаватися для потреб теплокомуненерго за ціною 4 тис. грн за тисячу куб. м., оскільки ринкова вартість газу не закладена в тарифах підприємств.
  • Середньозважена ціна природного газу на серпень досягла рекордного значення в 15,25 тис.грн за кубометр, збільшившись на 18% в порівнянні з середньою ціною в липні.
  • 14 червня 2021 року радник міністра енергетики Лана Зеркаль заявила про те, що якщо Росія вирішить перервати транзит газу через Україну, він значно подорожчає для вітчизняних споживачів.
  • 6 липня 2021 року "Київтеплоенерго" анонсувало підвищення тарифів на тепло і гарячу воду через зростання цін на газ, при цьому в платіжці за червень у киян з'явиться новий рядок з авансовим платежем.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Олена Коваленко

Теги за темою
тарифи
Джерело матеріала
loader
loader