З огляду на аналіз публічної інформації у Державної продовольчо-зернової корпорації України у запасі є 8-12 місяців, щоб виправити ситуацію з прийдешнім дефолтом.
Про це в інтерв’ю виданню Латифундист заявив екс-глава правління ДПЗКУ Валерій Томіленко, посилаючись на фактичні фінансові результати Корпорації.
– Один з небагатьох професійних зернових керівників Корпорації півтора року тому озвучив в інтерв’ю, що на рахунках ДПЗКУ було $540 млн. А далі легко порахувати, наскільки вистачить грошей навіть на обслуговування китайського кредиту (близько $200 млн на рік, – Ред.) і буде оголошений дефолт, – зазначив він.
За словами Валерія Томіленко, ДПЗКУ залишається зараз у критичному стані.
– Хочеться вірити, що уряд сьогодні знає про реальні фінансові перспективи ДПЗКУ і про те, що дефолт тягне за собою ризики можливої виплати повної або часткової суми $1,5 млрд гарантії за китайським кредитом з державного бюджету України, – підкреслив він.
Томіленко переконаний, що жоден менеджер, який прийде в ДПЗКУ, без врегулювання головного питання – китайського кредиту – не зможе врятувати Корпорацію.
– Півтора мільярдний китайський кредит завеликий для такої компанії, як ДПЗКУ. До того ж ми ще маємо державу як неефективного власника. Лише для обслуговування цього кредиту компанія повинна заробляти, починаючи з 2018 року, щонайменше $200 млн на рік ($150 млн – на тіло кредиту та приблизно $50-60 млн – на відсотки на рік). Таких грошей не заробляє в Україні жодна зернова компанія, – зазначив екс-глава ДПЗКУ.
Він послався на відкриті джерела звітності публічних компаній і заявив, що навіть такі гіганти як Кернел або Bunge, публічні компанії з історією і мотивованим професійним керівництвом, не дотягують до таких сум чистого прибутку.
Томіленко переконаний, що уникнути дефолту цілком реально, домовившись з кредитором з Піднебесної, а для цього потрібні політична воля та оперативні переговори українського уряду з китайською стороною.