Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час зустрічі у місті Карбіс-Бей в графстві Корнуолл підписали оновлену Атлантичну хартію, яку вперше уклали у 1941 році британський прем’єр Вінстон Черчилль і 32-й американський президент Франклін Рузвельт як план виходу з Другої світової війни.
Новий документ містить зобов’язання двох світових лідерів, які беруть на себе найбільші глобальні виклики, співпрацювати в галузі зміни клімату, технологій і науки. Він також підтверджує підтримку НАТО, підкреслюючи при водночас опір втручанню в вибори і кампаніям з дезінформації.
– Ми маємо забезпечити, щоб демократії, починаючи з нашої власної, могли вирішувати найважливіші проблеми нашого часу, – йдеться у документі.
Нова хартія підписана не після світової війни, а після пандемії, і вона знаменує відновлення історичних особливих відносин між двома демократичними країнами.
Оригінальна Атлантична хартія, підписана Рузвельтом і Черчіллем, включала набір загальних принципів, таких як лібералізація торгівлі, трудові стандарти і зобов’язання по відновленню самоврядування в країнах, які були окуповані.
Джо Байден 10 червня прибув до Британії для участі в саміті G7. Джонсон став першим європейським лідером, з яким президент США поговорив після своєї інавгурації.
Джерело: NPR