Під Полтавою люди заблокували дорогу: вимагають закрити сміттєзвалище – що відомо
Під Полтавою люди заблокували дорогу: вимагають закрити сміттєзвалище – що відомо

Під Полтавою люди заблокували дорогу: вимагають закрити сміттєзвалище – що відомо

Мешканці села Макухівка перекрили дорогу на Полтавське міське сміттєзвалище та вимагають його закриття. Про це повідомляють на сайті полтавського кабельного телеканалу PTV.

Так, зранку 4 червня у Макухівці місцеві жителі та активісти перекрили дорогу до полтавського міського сміттєзвалища твердих побутових відходів. Мітингарі пропускають всі автівки, крім вантажівок Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 (КАТП-168 займається вивезенням і захороненням ТПВ з Полтави – ред.).

Як зазначає інтернет-ресурс, люди вимагають провести виїзну сесію Полтавської міської ради біля сміттєвого полігону, щоб всі депутати побачили ситуацію, яка склалася. За словами мітингувальників, сміттєзвалище переповнене, сміття звалюють на території поза полігоном. Вони наполягають на укладанні меморандуму чи якогось документального підтвердження планів із закриття та рекультивації сміттєзвалища.

За інформацією PTV, активісти почали звертатися до влади вже майже рік тому – з серпня 2020 року, – коли сміття стали висипати в бік Макухівки, й фільтрат почав виливатися на дорогу. Поки що люди отримували лише відписки.

Протестувальники планують перекривати дорогу протягом п'ятниці, суботи та неділі, якщо питання не вирішиться – збираються йти до будинку полтавського міського голови Олександра Мамая. Вони стверджують, що запрошували на мітинг усіх та попереджували КАТП-1628 за два тижні до акції, проте ніхто не відреагував та не вийшов на зв'язок з ними.

Як пише інтернет-видання "Полтавщина", посилаючись на слова депутата Полтавської міської ради Сергія Іващенка, проблема забруднення довкілля через роботу сміттєзвалища стосується не тільки Макухівки, а й селища Лісок, сіл Копили, Марківка, Микільське. Інфільтрат потрапляє у ґрунтові води, у річку Коломак. До того ж люди потерпають від частих пожеж на сміттєзвалищі.

Читайте також: Купи сміття, сморід і не питна вода в колодязях – на Черкащині борються з нелегальними смітниками

Теги за темою
Полтава
Джерело матеріала
loader
loader