30 років перерви і знову на Венеру. NASA відправить одразу дві місії для дослідження планети. Це станеться до 2030 року.
Космічне агентство хоче дізнатися, як друга планета від Сонця стала "пекельним світом". На кожну місію NASA витратить приблизно 500 мільйонів доларів.
Перша – досліджуватиме склад атмосфери. Тобто як Венера сформувалась і розвивалась. Та чи був там коли–небудь океан. А також передаватиме перші зображення високої якості унікальних геологічних об’єктів планети. Інша ж місія натомість має скласти карту поверхні Венери. Щоби зрозуміти її геологічну історію і дізнатися причини відмінностей від Землі. Перед цим NASA востаннє досліджувало Венеру у 1990–х роках.
До слова, торік учені припустили, що там може існувати життя. В атмосфері планети знайшли сліди фосфіну. Це безбарвний токсичний газ, який є також і на Землі.
Венера розташована значно ближче до Сонця, ніж Земля. А тому її поверхня розпечена. Температура там сягає майже пів тисячі градусів за Цельсієм. Атмосфера ж на 96 відсотків складається з вуглекислого газу.
Як відомо, космічний зонд NASA OSIRIS–REx зі зразками стародавнього астероїда "Бенну" повертається додому.