/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2F381ce5b09517b83f7966907c66bf388c.jpg)
ОПЕК+ збирається залишити свій план зі збільшення видобутку нафти в липні - ЗМІ
КИЇВ. 1 червня. УНН. Організація країн-експортерів нафти, Росія і їх союзники, група, відома як ОПЕК+, схоже, має намір дотримуватися свого плану зі збільшення видобутку нафти у липні, на тлі того, як міністр енергетики Саудівської Аравії гне свою лінію про відновлення світової економіки. Про це з посиланням на учасників зустрічі альянсу ОПЕК і союзників, у тому числі РФ, повідомляє Bloomberg, передає УНН.
Деталі
За словами делегатів, Об'єднаний комітет ОПЕК+ на рівні міністрів рекомендував країнам альянсу зберегти план видобутку нафти на липень. Зараз йде засідання ОПЕК+, і очікується, що міністри попередньо обговорять, як впоратися з усе більш жорсткою ринковою ситуацією в другій половині року.
"Картина попиту продемонструвала явні ознаки поліпшення", - сказав міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдель Азіз бен Салман на початку зустрічі. Міністр енергетики РФ Олександр Новак також говорив про "поступове відновлення економіки".
Доповнення
ОПЕК і її союзники витратили більше року, рятуючи ціни на нафту від історичних мінімумів, і лише обережно збільшували пропозицію. Тепер все змінюється: ціни на нафту вище 71 долара викликають побоювання з приводу інфляції, і якщо ОПЕК не додасть на ринок більше нафти, існує ризик, що ринок стане занадто напруженим, що підірве відновлення світової економіки, відзначає видання.
Але картель також проявляє обережність. Принц Абдель Азіз повторив занепокоєння своїх колег-делегатів, коли сказав, що на горизонті все ще "захмарено".
Можливе повернення Ірану на міжнародні ринки є одним з факторів, що впливають на ухвалення рішення міністрами. Вплив нових варіантів COVID-19 - ще одним. І хоча на ринку спостерігається значний дефіцит, який необхідно заповнити в другій половині року, з цих двох міркувань деякі виробники можуть виступити за паузу перед подальшим підвищенням видобутку.
Альянс планує добути 841 000 барелів у липні, що стане третім щомісячним зростанням поспіль. Після цього ОПЕК+ планує призупинити нарощування поставок до квітня 2022 року, згідно з угодою, підписаною рік тому, щоб врятувати виробників від запеклої цінової війни. Хоча угода може бути переглянута - і буде тиск, оскільки попит буде продовжувати відновлюватися, - вона надає групі запасний варіант.
Коментар експерта
Якщо альянс не збільшить обсяги виробництва пізніше цього року, ціни зіткнуться з подальшим тиском, заявив раніше у вівторок Bloomberg виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол.
"Ясно одне: за відсутності зміни політики, при сильному (економічному - ред.) зростанні в США, Китаї та Європі, ми побачимо, що збільшується розрив" між попитом і пропозицією, сказав Бірол.

