Кожен третій працівник старше 40 років стикався з проблемами при пошуку роботи через вік.
Такі дані показали результати опитування OLX серед шукачів.
Близько половини роботодавців вважають старше покоління такими ж хорошими працівниками, кожен десятий вважає їх навіть краще молодих, проте такий же відсоток упевнений, що співробітники 40+ менш ефективні.
Згідно з результатами, серед роботодавців тільки 18% опитаних мають в штаті найбільше співробітників старше 40 років.
Близько 13% заявили, що не наймають співробітників старше 65 років, пояснюючи свою позицію специфікою роботи, яка вимагає фізичних навантажень. Значно більша частина роботодавців (39%) намагаються наймати як молодих, так і працівників старшого віку (до 45 років) і звертають увагу скоріше на досвід, а не на вік. Абсолютна більшість роботодавців-94% - стверджує, що рівень зарплати не залежить від віку.
Згідно з опитуванням OLX робота, працівників до 30 років обирають через більшу активність та ініціативність (44%), кращу обізнаність у сучасних технологіях (41%), а також прагнення побудувати кар'єру (39%).
Разом з тим відмову в працевлаштуванні старшому поколінню найчастіше пояснюють фізичними навантаженнями, які є частиною виконуваної роботи — цю причину назвали 31% роботодавців. Також, на думку роботодавців, старші працівники повільніше навчаються (19%), гірше орієнтуються в технологіях (12%), а також складніше вливаються в колектив (10%).
OLX робота
OLX робота - це онлайн-сервіс для пошуку і розміщення вакансій в сегменті робітничих професій. Ресурс входить до трійки лідерів з пошуку персоналу в Україні. Щомісяця рубрику OLX робота відвідують 2,4 млн користувачів.
Безробіття в Україні
- Рівень безробіття в Україні в 4-му кварталі 2020 року в порівнянні з 3–м кварталом виріс на 0,6 п.п. - до 10,1% з 9,5%, кількість безробітних склала 1,8 мільйона осіб.
- Згідно з макроекономічним прогнозом Кабміну на найближчі три роки, рівень безробіття для населення у віці від 15 до 70 років прогнозується на рівні 9,2% у 2021 році, 8,5% у 2022 році та 8% у 2023-му.
- Згідно з опитуванням, проведеним у травні 2021 року, половина українців більше бояться економічних наслідків коронакризи, ніж самої хвороби.
- Станом на 19 травня 2021 року з початку року в Україні кількість вакансій зросла втричі.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Олена Коваленко