Від сьогодні набули чинності закони щодо пільгового розмитнення "євроблях"
Від сьогодні набули чинності закони щодо пільгового розмитнення "євроблях"

Від сьогодні набули чинності закони щодо пільгового розмитнення "євроблях"

Від сьогодні, 15 травня, набув чинності закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби" № 1402-ІХ, який напередодні було опубліковано в на сайті видання "Голос України".

Закон ще 12 травня бувпідписаний президентом Зеленським разом із іншим - Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" № 1403-ІХ. 

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості. Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.

Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом. За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника. На пільгове митне оформлення дається 180 днів від моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам "Євро-2" й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України. Закони набирають чинності від наступного дня після опублікування та вводяться в дію через один місяць з дня набрання чинності.

Нагадаємо, що напередодні в Ужгороді перед входом в будівлю Закарпатської ОДА чоловік підпалив власне авто на єврономерахначебто в знак протесту проти ухваленого закону.

Відео Новини України: ВР поставила крапку у питанні про пільгове розмитнення "євроблях"

"Євробляхи" у законі.  Верховна Рада таки поставила крапку у питанні про пільгове розмитнення авто з іноземною реєстрацією. Закон проголосували напередодні ввечері на позачерговому засіданні парламенту. Йдеться про автомобілі, ввезені в Україну до 31 грудня 2020 року. З моменту підписання закону пільговий період для розмитнення  - 180 днів. Ціна розмитнення визначається залежно від року випуску, об'єму та типу двигуна.  

Новини України: ВР поставила крапку у питанні про пільгове розмитнення "євроблях"
ТСН. Ранок
  • Facebook 2
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Надія Роман
Джерело матеріала
loader
loader