![На саміті "Бухарестської дев'ятки" країни НАТО заявили про підтримку України та її суверенітету](https://thumbor.my.ua/OViPO-gMHTCHx1D1vnR58GXM1pM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2Fb7397faea7f8f252b5cb7c8c46158bf2.jpg)
На саміті "Бухарестської дев'ятки" країни НАТО заявили про підтримку України та її суверенітету
КИЇВ. 10 травня. УНН. У Румунії відбувся саміт лідерів країн східної Європи, які є членами НАТО. За підсумками саміту "Бухарестської дев'ятки" була прийнята резолюція в якій була згадана підтримка України, повідомляє кореспондент УНН.
Цитата:
"Ми продовжимо працювати з партнерами-однодумцями, особливо з нашими сусідами, для поглиблення діалогу, практичного співробітництва і допомоги для підвищення їх стійкості. Ми як і раніше прихильні забезпечення безпеки і стабільності на Західних Балканах. Ми також підтверджуємо нашу рішучу підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності Грузії, України і Республіки Молдова в їх міжнародно визнаних кордонах. Переслідуючи свої європейські і євроатлантичні прагнення, ці країни будуть продовжувати користуватися нашою підтримкою в їх зусиллях щодо підвищення стійкості до будь-якого зовнішнього втручання", - йдеться в декларації за підсумками зустрічі.
У документ також багато уваги приділено напруженості створюваному Росією в чорноморському регіоні, зокрема і зв'язку з її діями в окупованому Криму. Також країни засудили дії РФ на території країни учасниці НАТО - Чехії (мова йде про вибух на військових складах).
Нагадаємо, зустріч "Бухарестської дев'ятки" проходила сьогодні в Румунії. У зустрічі брали участь глави Румунії, Польщі (фізично), Болгарії, Чехії, Литви, Естонії, Латвії, Словаччини, Угорщини (онлайн). Також по відео зв'язку в зустрічі брали участь президент США, держсекретар США і генсек НАТО.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)