Білоруським журналістам заборонять висвітлювати протести в країні
Білоруським журналістам заборонять висвітлювати протести в країні

Білоруським журналістам заборонять висвітлювати протести в країні

Поширення "неправдивих" відомостей про становище країни пропонують вважати "екстремізмом" / REUTERS

Парламент Білорусі ухвалив зміни до двох законів про ЗМІ та масові заходи, які передбачають заборону на висвітлення несанкціонованих протестів, відеостріми і публікацію опитувань тощо.

Про це пише Детектор медіа.

Поправки були ухвалені 21 квітня, наразі вони на розгляді Конституційного суду. Після чого їх збирається підписати Олександр Лукашенко.

Обмеження полягають, зокрема, у блокуванні сайтів органами прокуратури і за спрощеною процедурою – «дзеркал» заблокованих сайтів.

Представникам ЗМІ заборонять публікувати результати опитувань громадян на тему політичної ситуації в країні, референдумів і виборів. Під заборону потраплять стріми з масових заходів.

Самим журналістам не дозволять висвітлювати несанкціоновані протести з місця подій. Поширення відомостей про начебто «неправдиве політичне, економічне й соціальне становище Білорусі» пропонують вважати «екстремізмом».

У відповідь журналістська спільнота засудила рішення влади Білорусі, зауваживши, що в таких умовах важко буде працювати не тільки місцевим медіа, а й іноземним.

Протести в Білорусі

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, не згодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. По всій країні почалися страйки.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей були затримані, багатьох з них при затриманні і в СІЗО сильно били. Сотні людей постраждали, загинули кілька людей.
  • Європейський Союз не визнав результати виборів президента Білорусі і вважає Лукашенка нелегітимним президентом.
  • 17 вересня Європарламент не визнав перемогу Лукашенка на виборах, водночас визнав Координаційну раду білоруської опозиції тимчасовим представницьким органом білорусів.
  • 23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що "інавгурація" Лукашенка не означає визнання його легітимності на посаді президента.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Яна Ставська

Теги за темою
Білорусь Олександр Лукашенко Протест
Джерело матеріала
loader
loader