Кореспондентка 5 каналу Євгенія Китаїва захворіла на коронавірусну хворобу під час відрядження до Азербайджану. Про це повідомив 5 канал.
Китаїва поїхала до Баку із групою українських колег. Протягом п’яти днів вони знімали на територіях, які країна повернула восени 2020 року. За два дні до вильоту медійники здали ПЛР-тести.
Кореспондентка 5 каналу отримала позитивний результат. «Під'їхала швидка, із швидкої вийшли оці два янголи-космонавти і кажуть: "Євгенія Китаїва, ми вас просимо". Це було страшне, я була просто в шоці», – розповіла журналістка.
Її госпіталізували до нової інфекційної лікарні в Баку, де вона перебувала 12 днів.
«Жені виділили окрему палату і спершу давали противірусні ліки в таблетках. Але вони не подіяли – температура підскочила до 38. Відтоді ставили дві крапельниці – з ліками і фізрозчином. Температура трималася 5 днів, – йдеться в повідомленні. – На шостий день пневмонії не було, але лікар почув у легенях хрипи. Тоді взялися їх розробляти спеціальним пристроєм. На 12-й день її виписали».
Китаїва повернулася з Баку до Києва 11 березня.
Вірменія та Азербайджан відновили бойові дії в Нагірному Карабасі вранці 27 вересня 2020 року, взаємно звинувативши один одного в обстрілі прикордонних територій і провокуванні насильства.
Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Вірменія обстріляла села та позиції азербайджанської армії у прифронтовій зоні. Премʼєр Вірменії Нікола Пашинян заявив, що це азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Після цього він оголосив воєнний стан та мобілізацію. Згодом парламент Азербайджану ухвалив постанову про воєнний стан.
9 листопада Вірменія, Азербайджан і Росія уклали тристоронню угоду про зупинення бойових дій у Нагірному Карабасі. Ці домовленості передбачають: повне припинення вогню і всіх військових дій; під контроль Азербайджану переходить частина територій; лінію контакту сторін має контролювати «миротворчий контингент Російської Федерації». За даними ЗМІ, також там будуть присутні миротворці Туреччини.
Нагірний Карабах — це спірна територія між Вірменією та Азербайджаном. Після розпаду СРСР регіон увійшов до міжнародно визнаних кордонів Азербайджану, але від того часу фактично контролюється Вірменією, оскільки населення регіону переважно вірменське.
Фото: 5 канал