СБУ провели обшуки в адміністративних будівлях органів влади, які були залучені до підготовки та ратифікації так званих "Харківських угод" з Росією у 2010 році.
Про це інформує пресслужба відомства.
Обшуки проводилися у:
- Верховній Раді, зокрема її комітетах;
- Головному науково-експертному управлінні парламенту;
- РНБО;
- МЗС;
- Кабміні (спільно з Державним бюро розслідувань).
Правоохоронці виявили документи, які свідчать про те, що "тодішнє керівництво держави до підписання та ухвалення угоди усвідомлювало її наслідки, зокрема, щодо збільшення кількості особового складу військових формувань та спеціальних служб Росії, які в подальшому брали участь в окупації Криму.
У відомстві запевнили, що проводять слідчі дії, дотримуючись усіх вимог законодавства, за процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора.
Раніше секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що депутати, які у 2010 році голосували за так звані "Харківські угоди", згідно яких термін перебування Чорноморського флоту РФ у Криму було подовжено з 2017 до 2042 року, мають відповідати за статтею "державна зрада".
ТСН.ua вирішив нагадати читачам про ці події майже 11-річної давнини та розповісти, хто ці політики.
Відео Новини України: що загрожує депутатам, які голосували за "Харківські угоди"
Що спонукало 236 українських депутатів ратифікувати так звані "Харківські угоди" 2010 року. Їхні мотиви перевірить СБУ. Міждержавні документи - в обмін на знижку на газ - на 25 років подовжили перебування російського флоту в Криму. Цей крок, як вважає секретар РНБО Олексій Данілов, став однією з причин анексії Криму та війни на Донбасі. Хто доклав руку до оборудки, яку протиснула Москва, та чи загрожує щось депутатам, які голосували за "Харківські угоди" – дивіться далі.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Дмитро Гулійчук