КИЇВ. 3 березня. УНН. Верховна Рада на засіданні у середу підтримала на повторному першому читанні проект закону № 3711-д щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Відповідне рішення підтримали 227 народних депутатів, передає кореспондент УНН.
Цитата
“Наша мета — це створення нової ВККС на прозорому та відкритому конкурсі. Законом передбачено, що всі співбесіди з кандидатами будуть проводитись в режимі відеотрансляції. Нова ВККС — це не тільки про добір нових суддів, яких нам не вистачає — це про завершення конкурсних процедур до судів першої інстанції та Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Це також і продовження самоочищення судової влади”, — заявив Голова правового комітету, нардеп від “Слуги народу” Андрій Костін, представляючи законопроект в парламенті.
Деталі
Як зазначено в пояснювальній записці, метою законопроекту є зокрема відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, вдосконалення процедури її формування та діяльності.
Законопроектом передбачаються зміни до низки законів України, зокрема:
- визначається порядок формування ВККС, зокрема пропонується, щоб до складу Конкурсної комісії з питань доброчесності входили три особи з числа суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів України, та три особи, запропоновані відповідно Радою прокурорів України, Радою адвокатів України, Національною академією правових наук України в особі Президії. Перший склад Конкурсної комісії пропонується сформувати з трьох осіб з числа суддів або суддів у відставці, запропонованих Радою суддів України, та трьох осіб з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями;
- встановлюється, що ВККС складається з шістнадцяти членів, які призначаються Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу строком на чотири роки;
- встановлюються чіткі строки внесення пропозицій щодо кандидатур до складу Конкурсної комісії з питань доброчесності, її формування, визначаються вимоги до кандидатів до складу цієї комісії, права та обов’язки її членів;
- визначається порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена ВККС;
- вдосконалюється порядок організації роботи та засідань ВККС.
Що було раніше
Так, президент Володимир Зеленський ще влітку минулого року зареєстрував як невідкладний законопроект, який мав вирішити проблему з ВККС.
Восени свій висновок на законопроект надала Венеціанська комісія. Профільний Комітет Верховної Ради з питань правової політики допрацював документ і вже поточного року представив доопрацьований 3711-д.