Дослідницький зонд Об'єднаних Арабських Еміратів Hope (Надія), запущений до Марсу в липні 2020 року, сьогодні виходить на орбіту планети.
Пряма трансляція прибуття Hope вже доступна на офіційному сайті місії Об'єднаних Арабських Еміратів, починаючи від 17:00 за київським часом.
Критичний момент, протягом якого апарат знизить швидкість, аби його захопила марсіанська гравітація - триватиме 27 хвилин. Задля цього необхідно знизити швидкість зі 120 тисяч кілометрів за годину - до лише 18 тисяч. І робити це "Надії" доведеться покладаючись тільки на власні комп'ютерні системи. Допомогти з командного центру зонду не зможуть - будь-який сигнал із Землі йде 11 хвилин - а це забагато.
Зонд прибуде до Марсу першим серед трьох апаратів трьох країн, які планували дістатися Марса в найближчі тижні. Китайська місія Tianwen-1 повинна прибути на орбіту в середу, 10 лютого. Марсохід NASA Perseverance націлився на посадку 18 лютого в кратері Джезеро. Всі три місії були запущені ще в липні 2020 року, коли Марс перебував у сприятливому місці на своїй орбіті відносно Землі, для відправки космічного корабля на Червону планету з використанням мінімальної кількості палива.
Апарат вивчить процеси в атмосфері Марса, його погоду. Буде складена перша повна картина того, що відбувається з нею і зроблена спроба зрозуміти, чому атмосфера Марса втрачає водень і кисень. Місія розрахована на один марсіанський рік. Свою місію Емірати готували шість з половиною років - і це перший для країни досвід.
Повна маса Hope з паливом - 1350 кг. На борту буде три прилади: багатоканальна 12 Мpx-камера для 4К-відео, здатна знімати з частотою 180 кадрів / сек EXI, інтерферометричний термальний інфрачервоний спектрометр EMIRS, ультрафіолетовий (100-170 нм) спектрометр EMUS.