Зеленський вважає неправильним наразі відновлювати ядерний статус України
Зеленський вважає неправильним наразі відновлювати ядерний статус України

Зеленський вважає неправильним наразі відновлювати ядерний статус України

Зеленський назвав зрадою недотримання гарантій безпеки за Будапештським меморандумом \ фото УНІАН

Президент Володимир Зеленський вважає неправильним наразі відновлювати ядерний статус України.

Про це він сказав в інтерв'ю Axios, яке вийшло на американському каналі HBO, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Водночас Зеленський назвав зрадою України недотримання гарантій безпеки за Будапештським меморандумом після відмови від ядерної зброї на початку 90-х років минулого століття.

«Загалом я вважаю, що це зрада стосовно України. Я вважаю, що це велика помилка. Адже будь-які світові дипломатичні домовленості від моменту, коли не виконується Будапештський меморандум, «помножені на нуль». І що б ми далі не підписували, про що б країни не домовлялися, завжди буде ризик, що хтось скаже, що це якийсь папірець і необов’язково його виконувати», - додав президент.

Зеленський відзначив: «Тобто у XXI столітті досі діють традиції середньовіччя, коли діє не сила домовленостей, а просто сила. Хто сильніший, у кого більше зброї – той, скажімо так, пише Конституцію твоєї країни. Це образлива ситуація. В України було декілька таких ситуацій».

За словами глави держави, «ядерна зброя – це дуже погано», водночас якби в Україні зараз була ядерна зброя, то не було б вторгнення, і «ми мали б свої території», оскільки, як зазначив президент, «ми завжди могли б говорити на рівних з Російською Федерацією та з усім світом, ось і все».

У відповідь на запитання щодо того, чи варто Україні спробувати повернути ядерний статус, Зеленський сказав: «Я вважаю, що сьогодні це неправильно робити. Все-таки ми повинні не перетворюватися з людей на звірів….з усіма мінусами демократії, з усіма мінусами ядерного роззброєння, з усіма викликами, які були і є у нас, коли забрали нашу територію і вбили 14 тисяч людей, – все-таки, якщо ми хочемо побудувати демократичну, цивілізовану країну, ми повинні йти за світовим законом, повинні залишатися людьми».

Довідка УНІАН. Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, Україна отримувала гарантії територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерної зброї. Сам меморандум був підписаний лідерами України, США, Росії та Великобританії.

Новини по темі

  • Зеленський: питання щодо гарантій за Будапештським меморандумом не стосується відновлення ядерного потенціалу України
  • Посол Британії розповіла, що робить її країна як підписант Будапештського меморандуму
  • Україна має повернутися до Будапештського меморандуму і ввести його до світового порядку денного - Марчук

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Костянтин Гончаров

Теги за темою
Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader
loader