Більшість українців (58,4%) не вірить, що Росія припинить свою агресивну політику щодо України, якщо та відмовиться від прагнення приєднатися до ЄС і НАТО.
Як передає кореспондент УНІАН, про це свідчать результати соціологічного дослідження, яке було презентоване під час дискусії «Дипломатія 2021: пріоритети влади, очікування суспільства» у Києві.
«Лише кожен п’ятий респондент (21,82%) допускає цю можливість. При цьому такий скептицизм щодо миролюбного характеру російської політики характерний для різних прошарків суспільства», - йдеться в результатах.
Зазначається, що є певні регіональні відмінності, але навіть на сході України не припускають зміни підходів Кремля 43,55% респондентів.
«Вірять у таку імовірність лише кожен третій представник східного регіону (28,22%). Найбільш переконані у непоступливості Росії мешканці півночі - 67,02%», - констатують соціологи.
Щодо першочергових заходів, які має здійснити ЄС для протидій російській агресії 26,7% українців вважають, що це розширення санкцій проти Росії та 22,2% - запропонувати Україні членство в Євросоюзі.
«Як менш пріоритетний захід, але також важливий - «надати фінансову підтримку для соціальних та інфраструктурних проектів» (23,2% вважають цей захід пріоритетом №3). Найменш пріоритетна ініціатива з перелічених - надання Україні озброєння (пріоритетом №4 визначили цю опцію 39,8%)», - наголошують автори дослідження.
Також українці переконані, що в умовах зовнішньої агресії найбільше допомагають Україні США, так вважає 25,97% опитаних громадян. На другому місці - ЄС (17,79%). До п’ятірки увійшли також Німеччина (8,39%), Польща (6,3%) і Канада (4,42%).
Проте для третини українців було складно дати відповідь на це запитання. Найтяжче було відповідати представникам сходу (42,87%), для порівняння на заході мали труднощі з вибором більш ніж удвічі менше респондентів -15,44%.
«Схоже, що такий тренд у східному регіоні пов’язаний з відмінною оцінкою ролі Росії в розв’язанні агресії проти України», - зауважили у центрі «Нова Європа».
***Вибірка дослідження становить 2029 респондентів. Опитування проводилося дослідницькою агенцією Info Sapiens методом CAPI (особисті інтерв’ю вдома у респондента з використанням планшетів, computer-assisted personal interviews) на замовлення Центру «Нова Європа».
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання. Із дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Максимальна теоретична похибка не перевищує 2,2%.
Опитування проводилося 6 – 19 листопада 2020 року.
Інші новини на тему
- Найбільше українці довіряють ветеранам, волонтерам, Збройним силам та лікарям - опитування
- Лише чверть українців готова поступатися своїми правами на користь добробуту – опитування
- Понад чверть українців не підтримують жодних варіантів амністії за злочини на Донбасі – опитування
- Кожен четвертий українець вважає, що ситуація з правами людини погіршилась – опитування
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Костянтин Гончаров