Центральна виборча комісія Грузії оприлюднила перші оброблені дані парламентських виборів, що відбулися в суботу, 31 жовтня.
Станом на 05:30 за київським часом в неділю, 1 листопада, ЦВК обробила майже 52,6% даних із 2023 дільниць. Усього виборчих дільниць - 3847.
За попередніми результатами, правляча партія "Грузинська мрія" набирає 49,73% голосів, партія "Єдиний національний рух" - 25,56%, партія "Європейська Грузія" - 3,8%.
За словами очільника грузинської ЦВК Тамара Жванії, парламентські вибори відбулися спокійно, за винятком деяких порушень. Під час виступу Жванії представник ЦВК від "Європейської Грузії" заявив про недійсність результатів. Його вивели з приміщення.
Як повідомляє Sputnik-Georgia, грузинська опозиція звинувачує владу Грузії в фальсифікації виборів і планує організувати в неділю акцію протесту.
"Це були не вибори, це була війна. Ми плануємо виступити проти присвоєння влади "Грузинської мрією", - заявив один з лідерів "Єдиного національного руху" Ніка Мелія.
Тим часом виконавчий секретар "Грузинської мрії" Іраклій Кобахідзе не виключає проведення другого туру виборів за мажоритарними списками у 12 з 30 виборчих округів.
"Представники опозиції у виборчих комісіях здійснюють саботаж, максимально тягнуть час і не передають підсумки голосування на дільницях в окружні комісії", - заявив він.
Підрахунок голосів триває.
Як відомо, голосування відбувалося за новою формулою: 120 депутатів обирали за партійними списками, а 30 - за мажоритарними округами. Крім того, бар'єр для проходження партії до парламенту знизили і тепер він складає лише 1% (раніше було 3%).
Основними конкурентами є правляча партія "Грузинська мрія" і опозиційна сила колишнього президента Міхаіла Саакашвілі "Єдиний національний рух".
Відео Українських нардепів не пустили до Грузії напередодні тамтешніх парламентських виборів
Групу українських нардепів не пустили до Грузії напередодні тамтешніх парламентських виборів. Про це повідомила депутатка Єлизавета Ясько. За її даними, ідеться про майже півсотні нардепів переважно зі "Слуги народу", включно з лідером фракції Давидом Арахамією. Вони мали бути спостерігачами під час завтрашнього голосування. Однак напередодні вильоту Грузія без пояснення причин заборонила приймати літак. Українських депутатів запросила опозиційна грузинська партія "Єдиний національний рух", куди, зокрема, входить і Михайло Саакашвілі. Подробиці – далі.