"Це не один і не два випадки": у ДБР розповіли деталі у справі про зґвалтування в Кагарлику
"Це не один і не два випадки": у ДБР розповіли деталі у справі про зґвалтування в Кагарлику

"Це не один і не два випадки": у ДБР розповіли деталі у справі про зґвалтування в Кагарлику

Згвалтування в Кагарлику - у ДБР поділилися новими деталями розслідування / facebook.com/anton.gerashchenko.7

Перший заступник директора Держбюро розслідувань Олександр Бабіков розповів деталі справи про катування і зґвалтування у поліцейському відділенні Кагарлика.

Про це він повідомив в ефірі Україна 24.

За словами Бабікова, слідство затягнулося через виявлення нових доказів і появи нових потерпілих. Наразі планується завершити розслідування у жовтні.

«Досі розслідували, тому що виявлялися нові епізоди. Щобільше, виявлялися нові речові докази – і протигаз, і спеціальні знаряддя, які проходили генетичні експертизи, встановлювали приналежність», – сказав він.

У ДБР зауважили збільшення кількості потерпілих.

«Коли відбувся розголос, почали до ДБР звертатися люди, які зазнали тортур. Від того кримінальне провадження почало розширюватись… Коли побачили, що це не один і не два випадки, вже необхідно було слідчим дати оцінку діяльності керівника підрозділу. Це також потребувало додаткового збору доказів», – зауважив заступник директора бюро.

Тортури у поліції Кагарлика: історія скандалу

  • У ніч на 24 травня у Кагарлику на Київщині оперуповноважений поліції Сергій Сулима та начальник сектору поліцейського відділення Микола Кузів у службовому кабінеті з застосуванням насильства кілька разів зґвалтували жінку, яку викликали до відділення поліції як свідка.
  • 26 травня їм повідомили про підозри. Оперуповноважений підозрювався у зґвалтуванні, вчиненому групою осіб (ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу України). Начальник одного із секторів відділення поліції підозрювався у співучасті у зґвалтуванні, вчиненому групою осіб, та перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 152, ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).
  • Також 26 травня суд взяв під варту обох поліцейських без права на внесення застав. Голова Нацполіції Ігор Клименко звільнив Сулиму і Кузіва з поліції.
  • У червні слідчі змінили кваліфікацію злочину: статтю 365 "перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу" Кримінального кодексу перекваліфікували на статтю 127 "катування за попередньою змовою групою осіб".
  • 2 липня слідчі ДБР повідомили про підозру ще двом правоохоронцям та виявили нові факти катувань людей у Кагарлицькому відділенні поліції, загалом у справі фігурують 4 працівники відділення.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Яна Ставська

Джерело матеріала
loader
loader