Казахстан повністю скасовує смертну кару і приєднується до Другого Факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. Документ підписав представник Казахстану в ООН Кайрат Умаров.
Про це повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ.
Про саме рішення днем раніше заявив президент Касим-Жомарт Токаєв під час виступу на 75-й ювілейній сесії Генеральної Асамблеї ООН. Він наголосив, що Казахстан націлений на реалізацію основоположного права на життя та людську гідність.
Токаєв зауважив, що "підписання цього міжнародного документа є продовженням курсу на гуманізацію кримінального законодавства".
Зазначимо, що у Казахстані смертну кару як міру покарання застосовували до осіб, які вчинили терористичні злочини, пов'язані з загибеллю людей, або особливо тяжкі злочини, скоєні під час війни. Загалом, від моменту проголошення незалежності Казахстану було скоєно 536 смертних вироків. Водночас їх не можна було застосовувати до жінок, неповнолітніх і літніх людей.
Але від 2003 року діяв мораторій на застосування смертної кари і максимальним покарання було довічне позбавлення волі. Втім, як різновид кримінального покарання смертна кара не була скасована.
До слова, смертельна кара досі не скасована у Білорусі та Росії.
Відео У яких країнах дозволена смертна кара
У Шрі-Ланці на роботу найняли двох катів для страти злочинців. У країні відновили смертну кару, яку не практикували 4 десятки років. У яких ще країнах засуджують до смерті та чому ж Шрі-Ланка пішла на такий радикальний крок – дивіться у сюжеті.