/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fe713abfd631aa1110e32f9b689feeffe.jpg)
Зеленський посилив відповідальність за крадіжку авто: злодіїв каратимуть в’язницею
В Україні відтепер викрадення автомобіля каратиметься обмеженням або позбавленням волі від трьох до дванадцяти років, в залежності від ступеня тяжкості злочину. Відповідний законопроєкт, який посилює відповідальність закрадіжку авто, підписав 22 вересня президент Володимир Зеленський.
Про це пише пресслужба Офісу президента.
"Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом" № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила третього вересня 2020 року", - сказано в повідомленні.
До слова, раніше за крадіжку авто передбачався штраф. Втім, від 23 вересня набувають чинності нові зміни:
- викрадення транспортного засобу карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк;
- незаконне заволодіння автівкою з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони громадян карається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої
- викрадення автомобіля організоване групою або поєднані з насильством каратиметься від 8 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.
Крім того, під час визначення покарання буде враховуватися вартість викраденої автівки: чим дорожче авто, тим більший термін отримає крадій.
Нагадаємо, раніше компанія Benish GPS назвала трійку автомобілів, які найчастіше намагаються викрасти в Україні. У списку Toyota, BMW і Mercedes-Benz. Далі йдуть: Land Rover (14%), Lexus (7%), Renault (7%) та Porsche (5%). За територіальною ознакою лідирує Київ і Київська область, Харківська, Одеська, Львівська та Дніпропетровська області.
Відео Кредити на авто: чи варто переплачувати та які існують підводні камені
Українці все частіше купують авто в кредит. У дилерських центрах говорять, під час карантину люди зрозуміли – без власної автівки складно, тим паче коли зупинився громадський транспорт. Тож ті, хто вагався, нині вже на чотирьох колесах. Більше про автокредити в сюжеті.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F6b8452b25678cf3c2724ee5d7b7fb015.jpg)

