/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fa36056a1ee9de70427b97701cf014d98.jpg)
"Не плануємо задовольняти вимоги інших країн" – Кулеба про можливі зміни у "мовному" законі
Україна вже виконала рекомендації Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту", який встановлює навчання в освітніх закладах лише українською мовою, і змінювати будь-які положення у документі на вимогу інших країн більше не буде.
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу з румунським колегою 8 вересня.
"Ми не плануємо більше змінювати цей закон (закон "Про освіту" - ред), щоб задовольняти вимоги тих чи інших країн, але ми абсолютно налаштовані забезпечити імплементацію цього закону таким чином, щоб інтереси України і конкретно в цьому випадку інтереси Румунії були захищені", - пояснив очільник українського МЗС.
Дмитро Кулеба, зауважив, що українська сторона не зацікавлена в асиміляції румунів в Україні. Міністр нагадав, що для адаптації дітей нацменшин під час переходу на нову систему освіти, ще є три роки, оскільки реалізацію закону перенесено на 2023 рік.
"Я хочу ще раз наголосити, що для мене румунська меншина в Україні є нашим надбанням. І тому ми працюватимемо так, щоб румуни в Україні залишалися румунами, але при цьому були українцями, були інтегровані в наше суспільство", - сказав міністр закордонних справ України.
Кулеба також зауважив, що Київ та Бухарест поважають позицію одне одного щодо питань захисту прав національних меншин, а тому, з його слів, "готові вести діалог".
Зазначимо, що Верховна Рада у 2017 року ухвалила закон "Про освіту" через це Угорщина блокує відновлення роботи комісії Україна-НАТО. Будапешт, зокрема, буде зберігати вето поки не побачить прогресу української сторони у забезпеченні прав меншин.
Як відомо, раніше Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.
Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою. Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.
Відео Критика РФ і неготовність учителів: у школах нацменшин Латвії вводять навчання державною мовою
Латвія цього тижня оголосила, що переводить школи меншин на навчання державною мовою. Євросоюз дав грошей на впровадження цього проекту. Через три роки у країні викладатимуть латиською все, крім рідної мови, літератури та історії. Але не минулось без скандалу та гострої реакції з-за кордону.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F41d047667a299d73eecafe8d6a24c38d.jpg)

