Зеленському показали туристичні "магніти" Полтавщини
Зеленському показали туристичні "магніти" Полтавщини

Зеленському показали туристичні "магніти" Полтавщини

Зеленський відвідав Полтавщину / фото ОП
Зеленський відвідав Полтавщину / фото ОП

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, під час робочої поїздки до Полтавської області Президент України Володимир Зеленський відвідав Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського.

Директор музею Олександр Супруненко зазначив, що це один з найбільш відвідуваних музеїв в Україні. Щороку сюди приходять понад 220 тисяч осіб. У музеї – більш як 300 тисяч експонатів.

Глава держави оглянув скарбницю унікальних експонатів музею. Зокрема, Зеленський ознайомився з експозицією артефактів Стародавнього Єгипту, скіфів, давніх греків, озброєння самураїв. Президенту продемонстрували археологічні знахідки з території Полтавщини, які пов’язані з часами Київської Русі. Також він оглянув експозиції, присвячені відомим полтавцям, та колекції холодної й вогнепальної зброї. Зеленський ознайомився з колекціями старовинних монет та виробів з металу. Супруненко розповів, що скарб з монетами, який експонується у музеї, містить п’ять унікальних талерів, якими платили козакам.

фото ОП
фото ОП

Президент також ознайомився з можливостями розвитку туристичного потенціалу області та об’єктами, обраними для реалізації в межах ініціативи «25 магнітів».

Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Катерина Рижеченко розповіла про основні туристичні маршрути в Полтавській області. Серед визначних туристичних місць краю вона назвала Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, опішнянський музей українського гончарства, курорт «Миргород», національний музей-заповідник Миколи Гоголя. Також заступниця голови ОДА згадала про оздоровчий, активний, археологічний, гастрономічний, промисловий, сільський та фестивальний туризм.

«Ми бачимо довгострокові перспективи в умовах карантину. Жодна галузь не завдячує так карантину, як галузь внутрішнього туризму. Тому у жовтні ми презентуємо інтерактивну мапу «Віртуальні мандрівки Полтавщиною», – сказала Рижеченко.

Вона також наголосила на важливості завершення ремонтно-реставраційних робіт у будівлі Полтавської філармонії.

«Подали її у список «Великого будівництва» по культурі. Вважаємо це необхідним», – сказала заступниця голови Полтавської ОДА.

фото ОП
фото ОП

Очільник облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що займається питаннями внесення решетилівської вишивки «білим по білому» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а також ремонту Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні. Крім того, у 2021 році планують розпочати реставрацію Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Також глава держави ознайомився з перебігом будівельних робіт у Центрі надання адміністративних послуг Полтави, які проводяться в межах національної програми «Велике будівництво».

Розвиток туризму в Україні у 2020 році

  • 3 березня 2020 року Кабінет міністрів призначив Мар'яну Олеськів головою новоствореного Державного агентства розвитку туризму.
  • Пізніше у Кабміні розповіли про перший крок до створення "абсолютно нової моделі" туризму в Україні.
  • У червні 2020 року президент України Володимир Зеленський анонсував презентацію низки проектів у регіонах, які допоможуть привабити туристів.
  • У липні 2020 року Кабінет міністрів України виділив кошти для сфери культури та креативних індустрій, у тому числі на стипендії самозайнятим митцям, підтримку проектів у сферах культури та мистецтв, креативних індустрій та внутрішнього туризму.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.

Автор: Вікторія Токарєва

Джерело матеріала
loader