Новий виконуючий обов’язки керівника Одеської митниці Денис Пудрик може бути невигідний кланам контрабандистів, які давно «працюють в регіоні».
Звинувачення у тому що, він був люстрований, а пізніше через суд скасував це рішення, лише підтверджує, що призначення правильне.
Про це написав політолог Костянтин Бондоренко на своїй сторінці у Facebook.
«Виявляється, існують ситуації, при яких клани контрабандистів і групи так званих «соросят» (компрадорів, що відстоюють інтереси транснаціональних корпорацій) об‘єднуються.
Подібну ситуацію ми спостерігаємо на прикладі призначення Дениса Пудрика виконуючим обов‘язки керівника Одеської митниці», – пише експерт.
Він зазначає, що спершу з різкою критикою на адресу Пудрика виступив Михеїл Саакашвілі, який засумнівався у реформаторських здібностях нового керівника Одеської митниці, а також зробив прозорі натяки, які можна трактувати як звинувачення в корупції.
«Одесити говорять, що Пудрик свого часу наступив на хвіст деяким людям, перекривши контрабандні схеми.
Саме ці ж люди нібито повернулися до контролю над митницею у той час, коли Михеїл Ніколозович був главою Одеської обласної держадміністрації», – додає Бондаренко.
За його словами, нинішні контрабандисти відрізняються від своїх «колег» часів Едуарда Багрицького, що оспівав представників даної «професії» в поетичній формі.
«Принаймні, відрізняються і обсягами контрабандного товару, і схемами роботи і навіть впливами на засоби масової інформації, громадських активістів, експертів тощо», – зазначає Бондаренко.
Він також наголошує, що головне звинувачення на адресу Пудрика у тому, що він був люстрований, але через суд скасував люстрацію.
«Очевидно, якщо в хід йдуть такі аргументи і якщо проти Пудрика виступають спільним фронтом такі сили - призначення правильне і має бути підтримане.
А загалом - гарна ілюстрація до стану справ у сучасній Україні на предмет того, хто контролює ситуацію на місцях і як вибудовуються стосунки між центром і регіонами - в тому числі, у кадровій політиці», - резюмує експерт.
Як відомо, раніше Пудрик працював керівником митних органів в Чернігівській, Бердичівській, Львівській, Луганській та Кримській митницях.
Крім того, був заступником і першим заступником також в Донецькій, Маріупольській, Східній, Кіровоградській митницях.
Крім того, очолював Кримську митницю за часів президентства Віктора Януковича, за що підпадав під критерії очищення влади.
За це його звільнили з посади заступника начальника Кіровоградської митниці.
У березні 2020 року Пудрик отримав рішення суду про поновлення на посаді.
З 2019 року до нинішнього призначення був в.
проректора Національної академії фіскальної служби.
Сам Пудрик раніше в інтерв’ю заявляв, що реформи, які були запущені в митній галузі попередньою владою, не були ефективні і працювали на особисті інтереси чиновників, тому новому керівництву доведеться заново проводити зміни, на що буде витрачено багато часу і ресурсів.
Крім того, він переконаний, що українська митниця вимагає оновлення, і реформувати її треба, як патрульну поліцію - набравши молодь і забезпечивши їх усім необхідним.