Допит Нобелівської лауреатки Алексієвич: письменниця розповіла про загрозу громадянської війни та необхідність допомоги Путіна і світу
Допит Нобелівської лауреатки Алексієвич: письменниця розповіла про загрозу громадянської війни та необхідність допомоги Путіна і світу

Допит Нобелівської лауреатки Алексієвич: письменниця розповіла про загрозу громадянської війни та необхідність допомоги Путіна і світу

Нобелівська лауреатка, член Координаційної ради Білорусі Світлана Алексієвич прийшла на допит до Слідчого комітету Білорусі. Там вона поспілкувалась з журналістами та розповіла, що думає про масові протести проти Олександра Лукашенка.

Журналісти запитали, як здоров’я письменниці. "Здоров'я не дуже гарно, але бачите у нас то пандемія, то революція, коли думати про здоров'я", - відповіла Алексієвич.

"Я дуже вдячна всім за підтримку, ми повинні підтримувати один одного. Я йду абсолютно спокійно (на допит - ред.), я не відчуваю себе винною. Я відчуваю, що все що ми робили - це цілком законно. І більш того, це дуже потрібно сьогодні, бо якщо нас так будуть розділяти і ми будемо розділяться - ми обов'язково скотимося до громадянської війни. Це дуже небезпечно. Наша мета була тільки об'єднати суспільство, допомогти подолати політичну кризу. Ні про який переворот (не йшлося - ред.). Це все марно думати, що всі 600 осіб зібралися і вони щось зробили з народом. Це народ прийшов до цього. Це у нас на очах робиться білоруська нація, білоруський народ. І я думаю кожен з вас сьогодні пишається своїм народом. Якщо чесно зізнатися у нас недавно цього почуття не було", - розповіла вона про свої відчуття перед допитом у якості свідка.

Також письменниця розповіла, як бачить майбутнє білоруських протестів: "Я думаю, що це будуть довгі політичні рокіровки. Я бачу, що може бути світ нам допоможе, щоб Лукашенко став розмовляти з кимось. Зараз він розмовляє тільки з Путіним. Треба якось може і Путіна залучити до розмови і світ, щоб Лукашенко став говорити і зрозумів, що не можна ставити своє життя, життя своєї родини на одну дошку зі своїм народом, з його долею. Але тут нам повинні допомогти. Ми і наш комітет не впораємося з цією ситуацією. На жаль наше громадянське суспільство сильне, але не так. І тому нам потрібна допомога світу, може бути і Росії, якщо ми зможемо її разом залучити".

Пізніше Telegram канал Nexta повідомив, що Алексієвич вийшла з будівлі СК. "Її допит тривав 15 хвилин", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Алексієвич викликали до Слідчого комітету Білорусі. Письменниця виступатиме як свідок у кримінальній справі про створення Координаційної ради опозиції. Зазначалося, що через стан здоров’я вона не може брати участь в роботі президії, але постійно є на зв'язку.

Нагадаємо:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • Відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів. 
  • На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
  • Тим часом держави Європейського союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
  • 16 серпня на марш "За свободу" у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
  • 23 серпня у Білорусі десятки тисяч людей по всій країні приєдналися до протестних маршів. На найбільший мітинг зібралися понад 200 тисяч людей у Мінську. 

Відео Правозахисники повідомляють про близько 20 нових арештів у Білорусі

Нові затримання у Білорусі. Правозахисники повідомляють про близько 2 десятків арештів у Мінську, Гомелі, Могильові та Бобруйську. Напередодні білоруські міста саме відзначали свій неофіційний День незалежності. Десятки тисяч людей вийшли на антиурядові акції, попри негоду. Одна з найбільших демонстрацій відбулася у Мінську. У Гродно мітингарі зібралися під місцевим райвідділком після того, як силовики затримали кілька десятків співробітників підприємства із виробництва добрив. Згодом робітників - як повідомляють тамтешні журналісти - відпустили. А тих, хто прийшов їх підтримати, почали арештовувати. Тим часом Верховний суд Білорусі відмовився переглядати результати президентських перегонів, які опозиція вважає сфальсифікованими.  

Правозахисники повідомляють про близько 20 нових арештів у Білорусі
Джерело матеріала
loader
loader