Юрій Дудь назвав затримання журналістів у Білорусі дикунством
Юрій Дудь назвав затримання журналістів у Білорусі дикунством

Юрій Дудь назвав затримання журналістів у Білорусі дикунством

Юрій Дудь назвав затримання журналістів у Білорусі дикунством - Фото 1

Про це Юрій Дудь написав у своєму Телеграм-каналі.

«… я поважаю силу.

Я розумію, що без сильних пацанів і дівчат в погонах не може існувати жодної нормальної держави.

Але щось мені підказує, що ви тренували цю силу і ставали суперменами не для того, щоб калічити своїх беззбройних земляків.

Якщо ви робите це з власної волі, вважаю, що ви не праві.

Крім того, Дудь назвав дикунством затримання журналістів, які приїхали до Білорусі висвітлювати вибори.

«… декілька журналістів іноземної держави, які приїхали висвітлювати вибори, просто пропали і майже дві доби не виходили на зв'язок.

Журналіст завжди ризикує – це норм.

Але "ризикую, отримую по голові, ухиляюч від куль" – це одне, а "пропадаю без вістей на 40 з гаком годин" – це якесь зовсім соромітне дикунство для столиці мирного європейської держави», – йдеться в дописі.

Лукашенко «зняв» з передвиборчих перегонів трьох потенційно сильних опонентів - блогера Сергія Тіхановського, ексбанкіра Віктора Бабарика та дипломата Валерія Цепкала.

Проти перших двох порушили кримінальні справи, вони знаходяться під арештом, третій виїхав з країни, побоюючись кримінального переслідування.

Штаби трьох опозиціонерів, яким не вдалося зареєструватися кандидатами у президенти, об'єдналися та просували кандидатуру дружини блогера Тіхановського – Світлани.

Упродовж голосування журналісти фіксували проблеми з інтернетом, військову техніку на вулицях та багатокілометрові черги виборців, детальніше читайте тут.

Крім того, з 9 серпня в Білорусі фіксують проблеми з роботою соціальних мереж і менеджерів, а також перебої в роботі мобільного та кабельного інтернету в операторів By.

Fly, MTS, Life, «Космос ТВ».

9 серпня також не працювали сайти багатьох великих медіа країни: державної агенції «БелТА», «Наша нива», «Онлайнер», «Белорусский партизан», незалежний портал TUT.

У компанії «Белтелеком» заявили, що проблеми зі зв’язком з’явились нібито про «перевантаження каналів через зарубіжний трафік».Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко говорить, що в день виборів інтернет в країні відключали нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення».

12 серпня доступ до соціальних мереж, месенджерів, пошукових систем, місцевих та іноземних видань частково відновили.

Прихильники Світлани Тіхановської, після оголошення результатів Національного екзит-полу, вийшли на мітинги в різних містах Білорусі.

Громадяни вимагають від чинного президента Олександра Лукашенка провести чесні вибори без фальсифікацій та відпустити всіх політв'язнів.

На розгін протестів направлені військові, міліція та спецтехніка, протестувальників масово затримують, б'ють ногами та дубинками, кидають у них світлошумові гранати, стріляють гумовими кулями.

Відомо щонайменше про одного загиблого (офіційно), також кілька сотень отримали поранення.

Згідно з результатами Національного екзит-полу станом на ранок 10 серпня, Олександр Лукашенко набрав 80.23% голосів, Світлана Тіхановська – 9.9%.

Натомість, за даними незалежного екзит-полу станом на 20:30 9 серпня, на виборах президента Білорусі пані Тіхановська набирає 72,1%, Олександр Лукашенко – 13,7%.

9 серпня силовики затримали щонайменше 20 журналістів, знімальну групу (три особи) телеканалу «Дождь» видворили до РФ, а українського фотографа Associated Press та кореспондентів російських видань «Медуза» і Daily Storm побили.

by і «МБХ медіа».

У Білорусі під час масових протестів, 9-10 серпня, чотири журналісти перестали виходити на зв’язок: фотокореспондент МІА «Россия сегодня» Ілля Піталев, журналіст «Белсату» Володимир Луньов, головний редактор опозиційного видання «Наша Ніва» Єгор Мартинович та кореспондент «Медузи» Максим Солопов.

Останнього ввечері 11 серпня випустили з ізолятора, у ніч на 12 серпня він повернувся до Росії.

11 серпня під час протестів у Білорусі постраждали та були затримані 12 журналістів: відеооператор Tut.

by Всеволод Зарубін, фотографи Tut.

by Вадим Заміровський та Дар'я Бурякіна, кореспонденти Tut.

by Станіслав Коршунов та Ольга Комягина, кореспонденти Tut.

by Станіслав Коршунов та Ольга Комягина, фотографи Associated Press Сергій Гриц і «Нашої Нiви» Надія Бужан, знімальна групу BBC (три журналісти).

Також стало відомо про напад на данського журналіста.

Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва було затримано 12 серпня.

Заяви на їхню підтримку також висловили Міністерство закордонних справ України та українські правозахисники та громадські організації.

Теги за темою
Білорусь Новини Суспільство Протест Журналісти мітинг
Джерело матеріала
loader
loader