Детективи НАБУ разом із прокурорами САП викрили колишніх посадових осіб Збройних сил України та бізнесу на зловживаннях під час будівництва військового полігону "Широкий лан" у Миколаївській області. Їх підозрюють у завданні збитків державі у понад 37 мільйонів гривень.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
Слідство встановило, що тодішні посадовці ЗСУ у змові з представниками ТОВ організували прийом робіт та послуг з облаштування польового табору "Широкий лан" у с. Улянівка таким чином,, що ТОВ отримало понад 37 млн грн від Міноборони за роботи, які фактично не виконало. Суму завданих державі збитків внаслідок незаконної переплати підтвердили у Державній аудиторській службі та висновками експертизами.
У четвер, 30 липня, п’ятьом особам повідомили про підозру (нижче вказані посади, які вони обіймали на той час). Йдеться про:
- начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України;
- начальника Управління будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів Головного КЕУ ЗСУ;
- начальника відділу технічного нагляду за будівництвом Головного КЕУ ЗСУ;
- бенефіціара ТОВ;
- директора ТОВ.
Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.5 ст. 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), а також ч.1 ст. 366 ККУ (службове підроблення).
Підозрюваним мають обрати запобіжний захід. Також вживаються заходи для встановлення інших учасників вчинення злочину. Це розслідування НАБУ і САП проводять від листопада 2019 року після передачі справи з Державного бюро розслідувань.
За інформацією видання "Слово і діло" з посиланням на власні джерела, про підозру оголосили колишньому начальнику ГКЕУ ЗСУ Олегу Галушку, начальнику Управління будівництва КЕУ ЗСУ Сергію Чагарному і ексначальнику відділу технічного нагляду за будівництвом ГКЕУ ЗСУ Віктору Антощуку. Крім цього, підозри вручили бенефіціару компанії "Ріст" Дмитру Пашковському та її ексдиректору Костянтину Чепусову.
Нагадаємо, завершилося досудове розслідування щодо підозри директору департаменту капітального будівництва Донецької ОДА у завданні 2,87 млн грн шкоди Міноборони України - матеріали кримінального провадження відкрили для ознайомлення перед тим, як скерувати обвинувальний акт до Вищого антикорупційного суду.