Відпустка-2020: як організувати відпочинок у Чорногорії та скільки це буде коштувати
Відпустка-2020: як організувати відпочинок у Чорногорії та скільки це буде коштувати

Відпустка-2020: як організувати відпочинок у Чорногорії та скільки це буде коштувати

Скільки коштуватиме відпустка та чого очікувати від відпочинку на мальовничих курортах Чорногорії у часи коронавірусу – розповіла директорка туристичної агенції.

  • 1Як правильно обрати тур?
  • 2Куди їхати?
  • 3Що там із коронавірусом?
  • 4Загальні поради

Які дрібниці варто взяти до уваги та на які витрати розраховувати, плануючи пляжний відпочинок закордоном у 2020 році, 24 каналу розповіла засновниця і директорка туристичного агентства Tasty travel Дар'я Сапожнікова.

Чорногорія – одна з найкрасивіших балканських країн – однією з перших відкрила свої курорти для українських туристів. На що зважати, якщо обираєте відпочинок там – читайте у матеріалі.

Як правильно обрати тур?

Підрахувати, скільки грошей ви готові витратити на відпочинок. Та обирати варіанти на основі наявного бюджету. Це – універсальна формула для будь-якого відпочинку.

Скільки коштує відпочинок у Чорногорії/ Інфографіка 24 каналу

При цьому також зважайте, що Чорногорія – як і всі країни Балкан – максимально колоритні і привітні до туристів. Тому варіант взяти в оренду машину та обдивитись всі найцікавіші місця самостійно – тут один із найкращих. Особливо якщо зважати, що навіть до карантину міжміські автобуси тут працювали доволі безсистемно. А дивитись там дійсно є на що.

"Будва і Котор – красиві середньовічні міста, атмосферою яких варто насолодитися. Величезний каньйон річки Тари, де можна організувати і сплав, і просто прогулянку. Скадарське озеро – найбільше на Балканському півострові. Скельний монастир Острог, де можна побачити, як орли літають у тебе під ногами. Чорногорія досить маленька країна, тому подивитись це все за один відпочинок – цілком реально", – пояснила Сапожнікова.

Куди їхати?

Будва – місто з добре розвиненою туристичною інфраструктурою, де не засумуєш. "Там багато барів, клубів, екскурсій і різних пропозицій з варіантами відпочинку. У місті дуже широкий вибір житла від готелів всіх видів до крихітних затишних апартаментів. Виїхати звідти можна самостійно, можна – з екскурсійним бюро. Там шумно. Пляжі галькові", – розповіда Сапожнікова.

Котор – одне міст, включених до списку спадщини ЮНЕСКО. "Старе місто – типове італійське середньовічне місто з вузенькими вуличками і красивими балкончиками. Там багато затишних барів і ресторанів у старих будівлях. Которський залив – надзвичайної краси місце, створене для інстаграмного відпочинку. Але Котор – місто портове, тому вода там не надто чиста", – каже турагентка.

Відпустка-2020: як організувати відпочинок у Чорногорії та скільки це буде коштувати - Фото 1

 

Відпочинок у Которі / Фото: wecityguide.com

Для сімейного відпочинку досить непоганий варіант – Герцог Нові. "Його називають ботанічним садом Чорногорії. У це місто моряки привозили рослини з різних країн і багато там добре прижилися. Житло там набагато дешевше, ніж у Будві. Вода чиста і красива. Пляжі там забетоновані, і потрібно остерігатися морських їжаків", – пояснила вона.

Светі Стефан – місце для елітного сімейного відпочинку. Його називають перлиною Чорногорії. Там тихо, малолюдно і дорого. Цей курорт створили на базі древнього рибацького поселення на скелястому острові у 1960 році. Відтоді він став один з найбільш незвичних місць відпочинку всього Середземномор'я. Старе місто, вежа, вузькі вулички, магазинчики і церкви – все збережене у своєму первинному вигляді. Але весь це невеликий острів – це один готель, де можна знайти все необхідне для тихого відпочинку на Будванській рив’єрі.

Відпустка-2020: як організувати відпочинок у Чорногорії та скільки це буде коштувати - Фото 2

Відпочинок на Светі Стефані / Фото: wecityguide.com

З 2012 року острів закритий для всіх, хто не є гостем курорту. Однак у докарантинні часи туристи, які мріяли подивитись на острів не лише з материка, винайшли лайфхак – на вечерю до місцевого ресторану пускають всіх без проблем.

Ульцин – місто на кордоні з Албанією. У ньому максимально тихо і малолюдно. Не всі туристи туди готові доїжджати через тривале транспортування з аеропорту. Місто з досить розвиненою інфраструктурою, там можна знайти розваги на будь-який смак, хоча не можна сказати, що вони зустрічаються на кожному кроці. Пляжі в Ульцині піщані, хоча пісок досить екзотичний – він чорний, вулканічний. Море неглибоке, тому Ульцин також ідеально підходить для відпочинку з маленькими дітьми. Ціни там досить низькі.

Що там із коронавірусом?

В’їзд та виїзд не передбачають жодних обмежень, обсервації чи додакових тестів. Туристам потрібно мати страховку, яка покриває CОVID-19. Вона, за словами Сапожнікової, має входити у ваш туристичний пакет. Також в аеропорту доведеться пройти додатковий медичний огляд і вимірювання температури.

Окремо посольство України наголошує, що мандрувати до Чорногорії краще прямими перельотами та уникати автомобільних подорожей. Тому що сусідні із нею країни мають свої особливості перетинання кордону:

В’їзд з території Боснії і Герцеговини та Албанії лише за умови наявності негативного тесту.

В’їзд з території Сербії означає обов’язкову 14-денну обсервацію у карантинному закладі.

Проїзд "зеленим коридором" через Угорщину та Хорватією є можливим без тесту на умовах транзиту (без зупинок і затримування, за встановленим маршрутом та часом).

При цьому пам’ятайте, що дані щодо епідеміологічної ситуації постійно оновлюються і стрибки із однієї епідеміологічної зони в іншу для країн Європи – умовно звичне явище. Тому просто зауважте, що постійно потрібно стежити за ситуацією.

Носіння масок, температурний скрінінг, додаткові вимоги до чистоти та соціального дистанціювання – обов’язкове, як і скрізь.

"Для готелів працюють ті ж правила безпеки, що і в інших країнах. All inclusive є, але все подають офіціанти. Якщо врахувати, що Чорногорія - це, в основному, маленькі затишні вілли-готелі, то у їхньому побуті мало що зміниться. Хіба що, персонал тепер буде в масках і рукавичках, а прибирання та дезінфекція будуть проводитися частіше і ретельніше", - сказала Сапожнікова.

Загальні поради

Також варто зважати на такі поради:

  • Під час поїздки до Чорногорії запасайтесь готівкою – термінали та банкомати там зустрічаються далеко не скрізь. Розрахуватись карткою у маленьких ресторанчиках із власними устричними фермами практично неможливо. А саме там можна знайти найсмачніші страви із морепродуктами.
  • Візьміть із собою не лише необхідний особисто вам набір медичних препаратів, а і додаткову пачку масок та одноразових рукавичок.
  • Залишайтесь на зв’язку з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку. Перед вильотом уточніть актуальний стан карантинних обмежень у країні та перевірте статус вашого бронювання.
  • Уважно вивчіть поради МОЗ щодо правил реалізації закордонних поїздок. Збережіть контакти найближчої дипломатичної установи України та цілодобової "гарячої лінії" МЗС України: +38-044-238-16-57.
  • Уникайте екскурсій, які пропонують відвідати сусідні країни. Епідеміологічна ситуація постійно змінюється. Навіть якщо в якусь з країн, до якої можуть запропонувати мандрівку готельні гіди, можна без проблем в’їхати, цілком можливо, що виїхати з неї буде не так просто.
  • Слідкуйте за всіма повідомленнями місцевих органів влади та в обов’язковому порядку дотримуйтесь всіх наявних вимог. В окремих регіонах, наприклад, влада може впроваджувати комендантську годину, яку краще не порушувати.
  • Для того, щоб відстежувати поточні правила перетинання кордонів із різними країнами скористайтесь спеціальним сайтом, який розробив МЗС.
Теги за темою
Новини України Новини політики Статті Публікації Подорожі
Джерело матеріала
loader
loader