Відпустка-2020: як організувати відпочинок в Албанії та скільки це буде коштувати
Відпустка-2020: як організувати відпочинок в Албанії та скільки це буде коштувати

Відпустка-2020: як організувати відпочинок в Албанії та скільки це буде коштувати

Скільки коштуватиме відпустка та чого очікувати від відпочинку на курортах малодослідженої українцями Албанії у часи коронавірусу – розповіла директорка туристичної агенції.

  • 1Як правильно обрати тур?
  • 2Куди їхати?
  • 3Що там із коронавірусом?
  • 4Загальні поради

На що потрібно звернути увагу, плануючи пляжний відпочинок закордоном у 2020 році, 24 каналу розповіла засновниця і директорка туристичного агентства Tasty travel Дар'я Сапожнікова.

У цьому матеріалі ми розберемо, на що потрібно зважати, обираючи відпустку у країні, яка, поки що, мало досліджена українськими туристами – Албанії.

Як правильно обрати тур?

Найбільш універсальна формула – зрозуміти, скільки ви готові витратити на відпочинок і шукати цікаві варіанти в рамках свого бюджету.

Скільки коштує відпочинок в Албанії / Інфографіка 24 каналу

"Албанські курорти ще не доросли до сервісу найвищого рівня, але вони дуже стараються. Шикарні п'ятизіркових готелів, до яких ми звикли в Туреччині, там знайти складно. Але там можна поїхати у невеликий готельчик, де буде, можливо, не так багато сервісу. Але там буде точно більше душевно, атмосферно і з дуже людяним та привітним ставленням", - сказала Сапожнікова.

Куди їхати?

Додатковий бонус відпочинку в Албанії – неймовірно красива природа і можливість за тиждень обдивитись багато цікавинок, взявши в аренду автівку. Ще одна особливість – тризіркові готелі у цій країні, за відгуками туристів, є найбільш затишними.

Вльора – курорт на стику двох морів, Адріатичного й Іонічного. Адріатичне море – з пологим піщаним заходом, у жвавій центральній частині. Іонічне море – з гальковими пляжами, в спокійній південній частині міста. Саме місто невеличке та затишне, в оточенні стародавніх монастирів та історичних пам’яток. У ньому є на що подивитись, є де погуляти, є де перекусити чи випити кави, яку у цій країні готують дуже добре.

Відпустка-2020: як організувати відпочинок в Албанії та скільки це буде коштувати - Фото 1

Відпочинок у Вльорі / Фото: Мандри-клуб

Дуррес – місто на Адріатичному морі, з непоганою туристичною інфраструктурою, безліччю ресторанів, парків та екскурсій. Його називають найбільш багатим на пам'ятки містом Албанії. Пляжі – широкі і піщані. В околицях міста трапляються дикі пляжі з без інфраструктури, з гарною природою і великим запасом простору, аби туристи не лажали на голові один в одного.

Дуррес – головний морський порт країни і один з найбільших портів на Адріатиці в принципі. Це дещо впливає на якість морської води у самому місті. Однак, як, кажуть туристи, відпочивати там, попри все, дуже затишно. Особливо, якщо пляж не є для вас пріоритетом – варіантів розваг там можна знайти безліч.

Ксаміл – один з найбільш відомих албанських курортів, який підкупає абсолютно фантастичним блакитним кольором моря та інстаграмним пляжем. Пляжі здаються піщаними, але насправді це – дуже дрібна галька.

Відпустка-2020: як організувати відпочинок в Албанії та скільки це буде коштувати - Фото 2

Відпочинок у Ксамілі / Фото: Мандрія

Бухти Ксаміла оточені мальовничими горами, безліч ресторанів мають абсолютно фантастичні видові тераси. Недалеко від берега є дуже мальовничі островки, до яких можна допливати як самотужки, так і на орендованих катамаранах, щоб трохи бути на самоті із морем. Саме місто – невелике, якихось розваги чи анімації у ньому небагато, але для тихого сімейного відпочинку воно пасуватиме дуже добре.

Саранда – невелике місто на березі Іонічного моря. Вважається найбільш розвинутим албанським курортом із непоганою туристичною інфраструктурою, попри те, що громадським транспортом туди дістатись неможливо. У Саранді кам'янисті, галькові пляжі дивовижної чистоти море. Місто затишне і максимально колоритне, у якому добре відчувається як тісно сплелись в Албанії грецька та турецька культури.

У Саранді дуже часто туристам пропонують поїздки чи екскурсії на грецький острів Корфу, який знаходиться буквально навпроти міста. Але зауважте: виїзд на території Греції громадянам України поки що заборонений через нестабільність епідеміологічної ситуації.

Що там із коронавірусом?

Зараз Албанія опинилась у "червоній зоні" – це означає, що повернувшись із Албанію в Україну потрібно буде зробити ПЛР-тест або самоізолюватись на два тижні із додатком "Дій вдома". Хоча ще на початку минулого тижня Албанія входила в так звану "зелену зону", і українці могли перетинати кордон без обмежень і без карантинів.

Вже наступного тижня ситуація знову може змінитись: дані постійно оновлюються і стрибки із однієї епідеміологічної зони в іншу для країн Європи – умовно звичне явище. Тому просто зауажте, що постійно потрібно стежити за ситуацією.

Носіння масок, температурний скрінінг, додаткові вимоги до чистоти та соціального дистанціювання – обов’язкове, як і скрізь.

Загальні поради

Також варто зауважити на такі поради:

  • Під час поїздки до Албанії запасайтесь готівкою – термінали та банкомати там зустрічаються далеко не скрізь.
  • Спілкуйтесь із місцевими. Там багато людей володіють англійською, албанці відкриті для спілкування і завдяки їхнім порадам можна відвідати найкращі місцеві кафе та ресторані із найсмачнішими кавою та місцевими стравами.
  • Візьміть із собою не лише необхідний особисто вам набір медичних препаратів, а і додаткову пачку масок та одноразових рукавичок.
  • Залишайтесь на зв’язку з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку. Перед вильотом уточніть актуальний стан карантинних обмежень у країні та перевірте статус вашого бронювання.
  • Уважно вивчіть поради МОЗ щодо правил реалізації закордонних поїздок. Збережіть контакти найближчої дипломатичної установи України та цілодобової "гарячої лінії" МЗС України: +38-044-238-16-57.
  • Уникайте екскурсій, які пропонують відвідати сусідні країни. Епідеміологічна ситуація постійно змінюються. Навіть якщо в якусь з країн, до якої можуть запропонувати мандрівку готельні гіди, можна без проблем в’їхати, цілком можливо, що виїхати з неї буде не так просто.
  • Слідкуйте за всіма повідомленнями місцевих органів влади та в обов’язковому порядку дотримуйтесь всіх наявних вимог. В окремих регіонах, наприклад, влада може впроваджувати комендантську годину, яку краще не порушувати.
  • Для того, щоб відстежувати поточні правила перетинання кордонів із різними країнами скористайтесь спеціальним сайтом, який розробив МЗС.

 

Теги за темою
Новини України Новини політики Статті Публікації Подорожі
Джерело матеріала
loader
loader