Про це йдеться в огляді економічної активності за цей період, опублікованому на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
«За підсумками січня-травня 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва товарів і послуг склало 7,3% (падіння на 6,7% у січні-квітні), і, відповідно, скорочення обсягів ВВП оцінено Мінекономіки на рівні 5,9%», - сказано в огляді.
У міністерстві відзначили, що в травні результати діяльності більшості видів економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння на тлі пом'якшення карантину. Зокрема, йдеться про відновлення діяльності більшості торгівельно-розважальних центрів, інших установ торговельного та побутового обслуговування населення, продовольчих ринків, а також, частково, пасажирських перевезень автомобільним транспортом (міське, приміське, внутрішньообласному і міжнародне сполучення) та роботи метрополітену.
Як відзначили в міністерстві, це виражається в поліпшенні індексу очікувань ділової активності порівняно з попереднім місяцем.
«Водночас негативний вплив розповсюдження у світі COVID-19 (через тимчасове зменшення загальної економічної активності у світі, інвестиційної паузи, в тому числі, з боку іноземних інвесторів) і дія стримуючих факторів, що склалися в попередніх періодах, стримували розвиток більшості видів економічної діяльності», - сказано в огляді.
Як повідомляв УНІАН, у квітні 2020 року Верховна Рада внесла "антикризові" зміни до державного бюджету на поточний рік, збільшивши його дефіцит майже в три рази - до 298,4 мільярда гривень, або 7,5% від ВВП.
Новий державний бюджет базується на прогнозах падіння ВВП на 3,9%, тоді як раніше очікувалося зростання на 3,7%, безробіття – 9,4% замість 8,1%, середньорічного курсу гривні - 29,5 за долар проти 27 гривні/долар, а також прискорення інфляції до 8,7%.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) погіршив прогноз падіння економіки України в 2020 році до 8,2% з 7,7%, що прогнозував у квітні, зазначивши, що відновлення економіки України після викликаного пандемією коронавіруса спаду до докризових показників може тривати до 2023-2024 років.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram