Про це розповів міський голова Чернівців, йдеться в сюжеті ТСН.
"Комунальники і підприємці вже майже навели порядок на ринку. Він починає працювати від сьогодні. Підтопленими залишаються декілька домогосподарств. Але більше лиха вода наробила в області",- каже очільник обласного центру.
Складна ситуація у Новоселицькому і Вижницькому районах - там підтоплено села поблизу Чернівців.
"Збитки дуже великі. Треба відновлювати дороги, дамби, гідротехнічні споруди. Слід допомагати людям, в яких пошкоджено обійстя і господарства. Знову гостро постало питання щодо будівництва водозахисних споруд у Чернівцях. Їх вартість понад мільярд гривень, але місто не може самостійно це профінансувати. Потрібна державна програма і підтримка", - наголосив Олексій Каспрук.
За його словами, обласний центр зазнав збитки приблизно на 12-13 мільйонів гривень. Резервний фонд, який має місто, використовують на боротьбу з коронавірусом. Тому, зауважує мер, без допомоги держави у ліквідації наслідків паводку не обійтися.
"Після повені 2008-2010 років було вжито багато легких заходів. Не було достатньо інвестовано у захисні споруди, дамби. Утім, цього разу ми вже мали картину і передбачали, звідки чекати на воду, відслідковували її рух. Тому могли за кілька днів попередити і підприємців, і мешканців міста та області про небезпеку. Тому цього року люди були більше підготовлені, а відтак збитки понесені менші", - наголосив мер міст Олексій Каспрук.
Як повідомляв УНІАН, у Чернівцях чоловік упіймав величезну рибу на затопленому паводком ринку.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram