До перемовин у ТКГ щодо врегулювання ситуації з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей залучили представників ОРДЛО.
Про це йдеться на сайті Офісу президента.
– Залучення представників ОРДЛО відбувається з метою реалізації положень Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей, зокрема пункту 9, пунктів 11-12, якими передбачено проведення консультацій з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей стосовно параметрів політичного врегулювання та змін до законодавства, – йдеться у повідомленні.
На засіданні 9 червня Донецьку область представляють журналісти Денис Казанський та Сергій Гармаш, а Луганську – юрист, голова Міжнародної громадської організації Луганське земляцтво Вадим Горан та лікар Костянтин Лібстер.
Про свою участь у перемовинах уже заявили двоє журналістів родом з Донбасу Сергій Гармаш та Денис Казанський.
Медійники представлятимуть думку жителів цих регіонів та консультуватимуть українську делегацію, повідомили працівники ЗМІ на своїх сторінках у Facebook.
– Ми не будемо вести переговори з “ДНР”.
Цих трьох букв немає у Мінських угодах.
Ми, як представники ОРДЛО, будемо вести консультації з нашою владою і погоджувати або не погоджувати її рішення з важливих для нас питань щодо Донбасу!.
Зрештою, нам там жити, і не враховувати наші інтереси – означає створювати ґрунт для майбутніх, тепер уже справді цивільних конфліктів, – написав Сергій Гармаш.
Читайте: До переговорів ТКГ потрібно залучити переселенців – Єрмак.
За словами журналістів, довгий час думку жителів регіону представляли люди, яких ніхто для цього не обирав.
– …Переселенці, корінні донеччани і луганчани, які народилися і виросли на Донбасі і яких терором і переслідувань змусили виїхати, чомусь були позбавлені можливості вирішувати долю рідного регіону.
Тепер же ситуація змінилася… І у нас вже точно не менше прав представляти окремі райони, – прокоментував Денис Казанський.
За словами журналіста, люди, які не є злочинцями і мають лише українські паспорти, повинні представляти регіони у переговорах.
– Громадяни РФ не мають права вказувати, як нам в Україні жити і які закони ухвалювати, – додав Денис Казанський.
Політолог Віталій Бала позитивно оцінює долучення жителів ОРДЛО до переговорів у ТКГ, але вважає, що ефективність цього кроку можна буде оцінити лише згодом.
– Добре, що це представники, які мають проукраїнську позицію.
Як мінімум, російська сторона уже не буде говорити, що українська не виконує пункти домовленостей, – розповів Віталій Бала Фактам ICTV.
Крім того, добре, що обрали саме представників ЗМІ.
Я на це сподіваються.
Це добре з точки зору публічності та прозорості процесів, – підсумовує експерт.
Ще у березні 2020 року на засіданні ТКГ у Мінську планували створити Консультативну раду, до складу якої увійдуть представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей.
Це рішення спочатку викликало обурення громадськості, адже консультативна рада з представниками ОРДЛО суперечить інтересам України.
Водночас Росія почала маніпулювати відмовою української сторони від створення ради.
Пізніше МЗС запропонувавло створити раду без формального погодження зі злочинною владою “Л\ДНР”.