Прозоро і без маніпуляцій: що означає залучення журналістів до ТКГ
Прозоро і без маніпуляцій: що означає залучення журналістів до ТКГ

Прозоро і без маніпуляцій: що означає залучення журналістів до ТКГ

До перемовин у ТКГ щодо врегулювання ситуації з тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей залучили представників ОРДЛО.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

– Залучення представників ОРДЛО відбувається з метою реалізації положень Комплексу заходів щодо виконання Мінських домовленостей, зокрема пункту 9, пунктів 11-12, якими передбачено проведення консультацій з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей стосовно параметрів політичного врегулювання та змін до законодавства, – йдеться у повідомленні.

На засіданні 9 червня Донецьку область представляють журналісти Денис Казанський та Сергій Гармаш, а Луганську – юрист, голова Міжнародної громадської організації Луганське земляцтво Вадим Горан та лікар Костянтин Лібстер.

Про свою участь у перемовинах уже заявили двоє журналістів родом з Донбасу Сергій Гармаш та Денис Казанський.

Медійники представлятимуть думку жителів цих регіонів та консультуватимуть українську делегацію, повідомили працівники ЗМІ на своїх сторінках у Facebook.

– Ми не будемо вести переговори з “ДНР”.

Цих трьох букв немає у Мінських угодах.

Ми, як представники ОРДЛО, будемо вести консультації з нашою владою і погоджувати або не погоджувати її рішення з важливих для нас питань щодо Донбасу!.

Зрештою, нам там жити, і не враховувати наші інтереси – означає створювати ґрунт для майбутніх, тепер уже справді цивільних конфліктів, – написав Сергій Гармаш.

Читайте: До переговорів ТКГ потрібно залучити переселенців – Єрмак.

За словами журналістів, довгий час думку жителів регіону представляли люди, яких ніхто для цього не обирав.

– …Переселенці, корінні донеччани і луганчани, які народилися і виросли на Донбасі і яких терором і переслідувань змусили виїхати, чомусь були позбавлені можливості вирішувати долю рідного регіону.

Тепер же ситуація змінилася… І у нас вже точно не менше прав представляти окремі райони, – прокоментував Денис Казанський.

За словами журналіста, люди, які не є злочинцями і мають лише українські паспорти, повинні представляти регіони у переговорах.

– Громадяни РФ не мають права вказувати, як нам в Україні жити і які закони ухвалювати, – додав Денис Казанський.

Політолог Віталій Бала позитивно оцінює долучення жителів ОРДЛО до переговорів у ТКГ, але вважає, що ефективність цього кроку можна буде оцінити лише згодом.

– Добре, що це представники, які мають проукраїнську позицію.

Як мінімум, російська сторона уже не буде говорити, що українська не виконує пункти домовленостей, – розповів Віталій Бала Фактам ICTV.

Крім того, добре, що обрали саме представників ЗМІ.

Я на це сподіваються.

Це добре з точки зору публічності та прозорості процесів, – підсумовує експерт.

Ще у березні 2020 року на засіданні ТКГ у Мінську планували створити Консультативну раду, до складу якої увійдуть представники України та окремих районів Донецької та Луганської областей.

Це рішення спочатку викликало обурення громадськості, адже консультативна рада з представниками ОРДЛО суперечить інтересам України.

Водночас Росія почала маніпулювати відмовою української сторони від створення ради.

Пізніше МЗС запропонувавло створити раду без формального погодження зі злочинною владою “Л\ДНР”.

Теги за темою
Росія Донбас ТКГ Мінські домовленості
Джерело матеріала
loader
loader