Сергій Шкарлет, плагіат та Табачник: що говорять про можливого очільника МОН
Сергій Шкарлет, плагіат та Табачник: що говорять про можливого очільника МОН

Сергій Шкарлет, плагіат та Табачник: що говорять про можливого очільника МОН

Ректори рекомендують Зеленському призначити Сергія Шкарлета міністром освіти та науки. Він був депутатом від Партії регіонів й звинувачується у плагіаті. Деталі біографії ймовірного очільника міністерства.

В Міністерство освіти й науки України вже три місяці шукають керівника. Протягом цього терміну в пресі з’являються імена можливих міністрів. У цій статті ми розповідаємо про Сергія Шкарлета. Про його кандидатуру йшлося на сайті 24 каналу.

Хто такий Сергій Шкарлет

Сергій Шкарлет – український економіст, професор, доктор економічних наук, ректор Чернігівського національного технологічного університету. Народився у Казахстані. Йому 47 років. Вважається наймолодшим ректором в Україні.

У 2000 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю підприємництво, менеджмент та маркетинг у КНЕУ. Також у 2008 році він захистив докторську дисертацію з економіки.

Сергій Шкарлет, плагіат та Табачник: що говорять про можливого очільника МОН - Фото 1

Сергій Шкарлет отримує нагороду від українофоба й мінстра освіти Януковича Дмитра Табачника / Фото Facebook Ірини Андрейців

Кандидатуру Сергія Шкарлета запропонували ректори університетів під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським. Проти нього виступає остання керівниця міністерства Ганна Новосад. Вона знайшла в наукових роботах Шкарлета плагіат.

Звинувачення в плагіаторстві

Новосад у ефірі 24 каналу заявила, що Сергій Шкарлет, який називає себе доктором економічних наук, є тотальним плагіатором. 3-4 червня у двох його монографіях та одній статті вдалося виявити суцільний плагіат. Це копійовані і додані шматки з чужих наукових доробків, у статтях, які він називає своїми.

Але провину Шкарлета мають довести в суді. Спочатку справу розглядатимуть в Національному агентстві забезпечення якості вищої освіти – саме цей орган розбирається з плагіаторами. Але для цього необхідно відкрити провадження.

Партія регіонів

Однією з неприємних сторінок у біографії Сергія Шкарлета є те, що він був членом проросійської Партії регіонів й у 2010 році навіть став депутатом у Чернігівській обласній раді від цієї партії.

Шкралет переконував, що є ідейним регіоналом й завжди підтримував погляди і принципи цієї партії. Ось цитата з його інтерв’ю.

Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів. Впевнений, разом з президентом ми вибудуємо міцну вертикаль влади, яка займатиметься ділом і досягне значних результатів,
— говорив тоді Шкарлет.

Після Революції Гідності змінив позицію й вже балотувався від Блоку Петра Порошенка у 2015 році. Але не пройшов.

Декларація Сергія Шкарлета

У декларації за 2019 рік Сергій Шкарлет не вказує, що володіє нерухомістю. А його дружина Тетяна Бобришева-Шкарлет має квартиру площею 76,9 кв. м у Чернігові.

Натомість Сергію Шкарлету належать два автомобілі Toyota Land Cruiser 200 2011 року випуску та MITSUBISHI PAJERO WAGON 2013 року випуску. Дружині потенційного міністра належить ще одне авто Ford Kuga Titanium 2012 року випуску.

За рік Сергій Шкарлет отримав майже 510 тис. грн заробітної плати за основним місцем роботи і ще 3,5 тис. грн за роботу за сумісництвом на посаді голови експертної ради Міністерства освіти і науки України. Його дружина трохи більше 85 тис. грн зарплати.

У декларації Шкарлета вказані 70 тисяч гривень та 30 тисяч доларів готівкою, що належать йому самому, та 15 тисяч гривень і 32 тисячі доларів готівкою, що належать його дружині.

Теги за темою
Новини політики Статті Публікації
Джерело матеріала
loader
loader