Роздача російських паспортів жителям окупованих районів Донбасу робить неможливим подальший процес мирного врегулювання на сході України.
Таку думку висловив екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи візит до Німеччини нинішнього глави МЗС Дмитра Кулеби. Коментар Клімкін озвучив в ефірі каналу "Україна 24".
"Цей візит мав відбутися давно, ще до карантину. Тут дві речі: координація і відновлення довіри. Оскільки наші партнери дізнаються щось з преси, наприклад, про плани створення так званої консультативної ради, їх це дратує, і це не сприяє довірі. Результати ми побачимо найближчим часом. Якщо вдасться просто добре поговорити про спільної стратегії, аналіз сценаріїв реакції на можливі дії Росії – це можна вважати досягнутим результатом", - сказав Клімкін.
На думку екс-глави МЗС, Росії зараз "потрібно симулювати видимість прямого діалогу" щодо Донбасу, щоб пом'якшити санкції.
"Компроміс потрібен, але він повинен бути таким, щоб привів до звільнення Донбасу, а не в рамках російського наративу. Росія, роблячи масштабну паспортизацію, класично знаходиться в наративі війни, причому не тільки військовому, а взагалі по знищенню України, це питання існування. Ми за результатами візиту не почули про вирішення питання паспортизації. Без нього кроки вперед неможливі", - підкреслив він.
Клімкін заявив, що Україна не може сьогодні досягти миру – повного звільнення своїх територій.
"Але перемир'я можливо, якщо наші партнери збільшать свою присутність на окупованому Донбасі і на лінії зіткнення. Такі опції сьогодні обговорювалися. Насправді питання не в нас і навіть не в Кремлі, а в Ново-Огарьово (резиденція президента РФ Володимира Путіна – ред.)", - заявив екс - міністр.
Як повідомляв УНІАН, напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна відкрита до компромісів з метою врегулювання ситуації на Донбасі, але не погодиться на перетин "червоних ліній", які стосуються національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram